PSP2 Przysucha  
Na stronie

Wszystkich wejść
Otrzymaliśmy
4906822
odsłon strony od
Dane adresowe
Zespół Placówek
Oświatowych
26-400 Przysucha
ul. Skowyry 41
tel. (048) 675 36 60

W skład
Zespołu Placówek Oświatowych

wchodzą:

Publiczna Szkoła
Podstawowa Nr 2


Samorządowe
Przedszkole Nr 3


kontakt z administratorem:
zpoprzysucha@interia.pl

Szkolne dokumenty


Do pobraniaDzień Mamy i Taty
Wysłano dnia 12-06-2018 o godz. 17:17:27 przez zpo
 Cudownych rodziców mam
To temat przewodni święta, a jednocześnie piękna piosenka odśpiewana przez wszystkie dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 3 i oddziałów przedszkolnych a i b PSP nr 2 w Przysusze z okazji dnia mamy i taty, który odbył się w Domu Kultury 25 maja 2018 roku. Partie solowe wykonała absolwentka naszego przedszkola uczennica kl V – Hania Stępień, a towarzyszyły jej dwie dziewczynki ze starszych grup przedszkolnych.  Na widowni zasiedli rodzice, babcie i rodzeństwo przedszkolaków oraz dyrekcja ZPO,  wiceburmistrz Gminy i Miasta Przysucha , radni gminy. Wchodzących na salę witały cukierkami przedszkolaki z grupy Kaczuszek, a także jakże klarowna deklaracja dzieci wyeksponowana na ścianie: Kochamy Was, kochamy całym sercem. Na program artystyczny złożyły się wiersze, piosenki, tańce i scenki, które w najlepszy sposób wyraziły, jakie uczucia żywią dzieci do swoich opiekunów, osób im najbliższych. Dzieci dowiodły, że ich miłość jest bezwarunkowa i na taką samą zasługują. Konferansjerem wprowadzającym w atmosferę święta przed występem każdej z grup przedszkolnych była wychowawczyni czterolatków, Aleksandra Porębska. I tak, jako pierwsze wystąpiły Krasnoludki z opiekunami Eweliną Piecyk, Anną Sosińską i Pauliną Tomczyk. Zaśpiewały piosenkę pt. ,,Życzenia dla mamy”, powiedziały wiersz ,,Tato, nie jesteś sam”, a ,,Małe serduszko”- piosenka z pokazywaniem wzbudziła najwięcej emocji i uśmiechu. Na koniec zatańczyły ,,Grozika”, bardziej znanego pod nazwą ,,Poszło dziewczę po  ziele”. Trzeba podkreślić, że był to najbardziej urokliwy i radosny występ maluszków.
W oczekiwaniu na kolejną grupę na scenie, Kaczuszki, dowiedzieliśmy się, jaka jest historia święta mamy i skąd się ono wywodzi. Czterolatki w oryginalnych pięknych strojach wraz z opiekunami Zofią Pieszczek, Aleksandrą Porębską, Marią Markiewicz zaprezentowały: ,,Taniec  hiszpański”, piosenkę ,,Przez twe oczy zielone”, wzruszający utwór wokalny ,,Jesteś, mamo, skarbem mym” oraz wiersz ,,Podziękowania”, w którym podkreśliły-,, Kochamy cię, mamo i tato”. Był to bardzo energetyczny i żywiołowy występ. Oddział przedszkolny B, czyli pięciolatki z opiekunem Marią Bombą zaśpiewały ,,Moją wesołą rodzinę”, powiedziały wierszyk o różnych kolorach oczu mamy i taty, odegrały scenkę ,,Od Małgorzatki na imieniny matki” ze zwierzęcymi bohaterami: kózką, gąską i królikiem. Następnie był taniec do melodii ,,Despacito”, który rymowanką zapowiedział chłopiec, dedykując go w podzięce rodzicom. Dzieci w czapkach bejsbolówkach  odtańczyły go bardzo efektownie. Oddział przedszkolny A, sześciolatki, z opiekunami Elżbietą Simierską i Małgorzatą Wojtunik, wyśpiewały ,,Moja mama umie wszystko”. Zaprezentowały dialog ,,Łatwe pytania”. Dlaczego łatwe, bo odpowiedź jest tylko jedna- mama. Zatańczyły do piosenki ,,Kiedy rodzinka jest w komplecie”, z najlepszą z możliwych point, ,,bo kto rodzinkę fajną ma, ten jest szczęśliwy tak jak ja.”Na koniec wykonały nastrojowy taniec  irlandzki, pokazując, że piękna melodia i figury do niej dostosowane najbardziej przyciągają uwagę odbiorców. Za wszystkie występy dzieci zostały nagrodzone ogromnymi brawami. Piosenkę finałową, podobnie jak rozpoczynającą uroczystość, zaśpiewały wszystkie dzieci, ale najważniejsza jest jej treść. Oto kilka cytatów: ,, To właśnie ich połączył jeden los”, ,, Za każdy dzień i nieprzespaną noc życzenia szczere dla was mam”.
A potem były podziękowania i gratulacje dla artystów i wszystkich pań, dla tych, dzięki którym tak piękne wydarzenie mogło się odbyć, rodziców, pracowników DK.
Rodzice obdarowani prezentami, jak też zaproszeni goście mogli poczęstować się słodkościami przygotowanymi przez przedstawicieli grup przedszkolnych. Można by rzec: Była to uczta dla duszy, która zakończyła się ucztą dla ciała.
Anna Sosińska

 
Pokrewne linki
· Więcej o
· Napisane przez zpo


Najczęściej czytany artykuł o :
Pożegnanie szóstoklasistów

Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły

Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych

Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

Helius theme converted to PHPNuke Platinum by Sean Pirie
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL.
PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Powered by TURBO NUKE PL

Tworzenie strony: 0.05 sekund

:: Helius phpbb2 style by Trushkin.net :: PHP-Nuke theme by www.nukemods.com ::