UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
Data: 27-06-2017 o godz. 17:35:04
Temat:


 Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, po dziesięciu miesiącach wytrwałej nauki, rozpoczęli wakacje.  Na uroczystym apelu kończącym rok szkolny 2016/2017 zebrali się wraz z wychowawcami, nauczycielami oraz rodzicami, by wysłuchać pani dyrektor Ewy Kani, która podsumowała efekty całorocznej pracy. 41 uczniów klas IV-VI w kończącym się roku szkolnym uzyskało świadectwo z wyróżnieniem. Jakub Polak, uczeń klasy VIa uzyskał najwyższą średnią ocen w szkole -  6,0. Jest on również zwycięzcą wielu konkursów szkolnych i pozaszkolnych, m.in.: reprezentował szkołę na szczeblu rejonowym  konkursu matematycznego organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty, uzyskał wynik bardzo dobry w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”, zajął I miejsce w konkursie przyrodniczym w ramach festynu „Czas na las” organizowanego przez Związek Gmin Radomka oraz reprezentował szkołę z sukcesami w zawodach sportowych. Za wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie Jakub otrzymał stypendium Burmistrza Gminy i Miasta Przysucha. Stypendia naukowe w szkole otrzymało również  23 uczniów z najwyższymi średnimi.
Wszyscy uczniowie szkoły bardzo chętnie i licznie brali udział w organizowanych w szkole i poza nią konkursach z różnych dziedzin wiedzy oraz zawodach sportowych. Na  wyróżnienie zasługuje m.in. Natalia Wojdył z kl. VIb, która reprezentowała szkołę na szczeblu rejonowym konkursu polonistycznego organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty, zdobyła również III miejsce za wykonanie piosenki na festynie w „Cztery Żywioły” organizowanym przez Związek Gmin Radomka. Wyróżnili się także zawodnicy, którzy w Międzypowiatowej Lidze Piłki Siatkowej w kategorii „dwójek” w składzie: Kacper Polak i Jakub Kieszek ( obydwaj z klasy III ) zajęli II miejsce zdobywając srebrny medal oraz chłopcy z klasy szóstej, którzy w kategorii „czwórek” w składzie: Jakub Polak, Michał Kędzierski, Piotr Pakosz, Kacper Wieprzycki, Maciej Milczarek, Patryk Ciecierski, Błażej Korycki oraz Jakub Sowiński okazali się najlepsi zajmując I miejsce i zdobywając złoty medal. Drużynowo chłopcy wszystkich kategorii zajęli II miejsce.
Dzięki wspaniałej postawie naszych uczniów szkoła zajęła III miejsce w klasyfikacji szkół w Biegu Szlakiem Walk Hubalczyków, a także dwukrotnie II miejsce w konkursie na plakat w konkursach organizowanych przez Związek Gmin Radomka podczas festynów „Czas na las” i „Cztery Żywioły”
Chlubę szkole przynosili również najmłodsi: Antoni Wojdył z kl. I, który otrzymał wyróżnienie w konkursie recytatorskim na etapie powiatowym, Kacper Skuza z kl. IIa i Jakub Kieszek z kl.IIIb, którzy otrzymali wyróżnienia w konkursie matematycznym Kangur.
Przez cały rok w szkole prowadzone były działania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowywali różnorodne projekty promujące czytelnictwo, których efektem były prace plastyczne, prezentacje multimedialne, przedstawienia oraz apele. W szkole odbywał się  konkurs czytelniczy, w którym zwyciężczynią okazała się Julia Kietla z klasy VIb, która może pochwalić się również wspaniałą średnią ocen – 5,83. W klasach młodszych najlepszymi czytelniczkami okazały się Izabela Romanik i Barbara Gołyska z klasy IIIa oraz Zuzanna Janus z klasy IIIb.
Za te oraz wiele innych sukcesów, pani dyrektor podziękowała uczniom, ich nauczycielom, a także rodzicom, którzy wspierają szkołę w jej działaniach wychowawczych i dydaktycznych. Pogratulowała wszystkim uzyskania promocji do kolejnej klasy i życzyła udanych oraz bezpiecznych wakacji.
Artykuł jest z PSP2 Przysucha
http://psp2.superhost.pl

Adres tego artykułu to:
http://psp2.superhost.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=415