Dzień Języków Obcych
Data: 12-06-2018 o godz. 17:18:21
Temat:


 Ostatnie miesiące roku szkolnego to czas, w którym uczniowie naszej szkoły szczególną uwagę poświęcają językom obcym. Pod koniec maja – 23 i 29 odbyły się Szkolne Konkursy Językowe z języka niemieckiego i angielskiego. Jak co roku cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem – w każdym udział wzięło około 40 uczniów z klas 4-6. Podsumowanie konkursów oraz wręczenie nagród odbyło się tradycyjnie w czasie Szkolnego Dnia Języków  - 6 czerwca. Tego dnia uczniowie klas 5 i 6 zaprosili  swoich kolegów z klas 3-6 do obejrzenia  dwóch przedstawień- w języku niemieckim była to  „Dornröschen” (Śpiąca Królewna), a w języku angielskim „Puss in Boots” (Kot w butach). Występ poprzedzony był próbami, w czasie których uczniowie pod opieką pani Moniki Kumor i Ingi Dubaj doskonalili swoją wymowę, pracowali nad zaadaptowaniem scenariuszy do swoich potrzeb i możliwości – dzielili się pomysłami na poszczególne sceny, proponowali rozwiązania dotyczące scenografii.   Efekty ich pracy zachwyciły widownię, która nagradzała występujących brawami.  Barwna, przygotowana przez uczniów  scenografia oraz pomysłowe i kolorowe stroje przyciągały wzrok. Jednak najwięcej podziwu wzbudziły umiejętności aktorskie i językowe artystów. Przedstawieniom towarzyszyła również muzyka – dziewczęta Wiktoria Wojdył i Zuzanna Madej wykonały trzy piosenki do bajki Puss in Boots. Jak co roku, tak i tym razem występujący uczniowie udowodnili kolegom, iż języki obce nie są trudne i warto się ich uczyć. Udział w przedstawieniach obcojęzycznych pozwala na oderwanie się od nauki z książką, pozwala użyć języka w sytuacjach komunikacyjnych, daje możliwość wcielenia się w postać i wyrażenia jej uczuć i myśli właśnie w języku obcym. Jest to niewątpliwie bardzo dobry początek jeśli chodzi o samodzielne używanie języka obcego.  Wspólna praca nad projektem jest także świetną okazją do poznawania się nawzajem i integrowania.
Na zakończenie apelu pani wicedyrektor Ewa Kania podziękowała artystom i wręczyła nagrody  zwycięzcom konkursów językowych. W konkursie języka niemieckiego najlepsi okazali się:
Klasa IV
I miejsce -  Blanka Rejmer - IVa
II miejsce - Szymon Płuciennik IVa
III miejsce - Patrycja Popis IVa
Klasa V
I miejsce -  Albert Borówka Vb
II miejsce -  Amelia Dzierzchowska Va
III miejsce - Julia Rejmer Vb
Klasa VI
I miejsce -  Maja Madej
II miejsce - Kinga Duda
III miejsce -  Lena Madziała
Uczniów przygotowała pani Monika Kumor. Sponsorem nagród w tym konkursie był pan Robert Płuciennik.

W konkursie języka angielskiego zwyciężyli:

Klasa IV:
I miejsce - Blanka Rejmer IVa
II miejsce Barbara Gołyska IVa
III miejsce Dawid Seta IVb
Klasa V:
I miejsce - Amelia Dzierzchowska Va
II miejsce - Zuzanna Madej Va
III miejsce - Tomasz Borowiecki Va

Klasa VI:
I miejsce - Marcel Grudziecki VIa
II miejsce - Jakub Ziomek VIa
III miejsce - Lena Madziała VIa
Uczniów przygotowali Inga Dubaj i Witold Gołyski. Nagrody ufundował prywatny sponsor.

Następnie pani dyrektor nagrodziła uczniów, którzy 24 maja stanęli do walki o tytuł „Mistrza ortografii”. Było to 12 uczniów z klas IV-VI. Uczestnicy mieli przed sobą niełatwe zadanie: napisanie dyktanda ortograficznego, w którym aż roiło się od różnych pułapek  ortograficznych i trudnych wyrazów.  Okazało się jednak, że nasi uczniowie świetnie znają reguły ortograficzne i niestraszne im są również wyjątki. „Mistrzem ortografii” w kategorii klas IV została Blanka Rejmer z klasy IVa, Tomasz Borowiecki uczeń klasy Va w kategorii klas V i Julia Chrzanowska z klasy VIa w kategorii klas VI. Gratulujemy tak dobrej znajomości ortografii!
 
Artykuł jest z PSP2 Przysucha
http://psp2.superhost.pl

Adres tego artykułu to:
http://psp2.superhost.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=462