Czerwony Kapturek
Data: 12-06-2018 o godz. 17:22:19
Temat:


Czerwony Kapturek na deskach Domu Kultury w Przysusze
Szóstego czerwca 2018 r. w godzinach dopołudniowych przedszkolaki z pobliskich przedszkoli, w tym Kaczuszki i Krasnoludki z SP nr 3 i PSP nr 2 w Przysusze miały możliwość obejrzeć przepiękne przedstawienie Czerwonego Kapturka w wykonaniu rodziców. Był to prezent z ich strony dla dzieci z okazji niedawnego Dnia Dziecka, a także podziękowanie za uroczystość, którą przygotowały maluchy w Święto Mamy i Taty. Cytując gościa, radną Rady Gminy i Miasta - ,,Nie trzeba było jechać do prawdziwego teatru, by doznać niesamowitych przeżyć, oglądając tak fantastycznie odegraną baśń”. Gra głównych aktorów- amatorów, wspaniała dekoracja, świetna interpretacja piosenek, bohaterowie zwierzęcy na najwyższym poziomie.
A oto postaci, które wystąpiły i odtwórcy ich ról: Czerwony Kapturek – Ewa Kos, Wilk – Zbigniew Jaworski, Mama – Aneta Zagdańska, Babcia – Marzena Kłak, Gajowy – Grzegorz Kłak, Gil I – Agata Żak, Gil II – Maria Wrzesień, Jeż – Joanna Pol, Wiewiórka – Ewa Witkowska, Sowa – Ewa Skorupa.
Premierowy Czerwony Kapturek został nagrodzony ogromnymi brawami, a dzieci odtwórców ról wręczyły swoim rodzicom róże. Na koniec artyści zaśpiewali utwór ,,Piosenka o bajkach”, włączając do wspólnego śpiewu publiczność. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia była Aleksandra Porębska, która czuwała nad całością. Podkład muzyczny przygotował Karol Sionek. Nie byłoby pięknego domu Czerwonego Kapturka i jego babci, gdyby nie ogromna praca i talent stolarski Marcina Zagdańskiego. Zofia Pieszczek i Maria Markiewicz oraz panie z grupy Krasnoludki dużo czasu i materiału poświęciły na wykonanie poszczególnych elementów domu i pomalowanie ich. Z pewnością tak efektowny rekwizyt będzie wykorzystany jeszcze nie raz.
Należy dodać, że tego dnia odbyły się dwa przedstawienia, gromadząc salę pełną widzów. Organizatorka, obdarowana pięknymi kwiatami, zapewniła, że w przyszłości czekają nas nie mniejsze doznania. Zatem do zobaczenia w świecie fantazji i wyobraźni, która nie zna granic.
Anna Sosińska
Artykuł jest z PSP2 Przysucha
http://psp2.superhost.pl

Adres tego artykułu to:
http://psp2.superhost.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=463