PSP2 Przysucha  
Na stronie

Wszystkich wejść
Otrzymaliśmy
6276322
odsłon strony od
Dane adresowe
Zespół Placówek
Oświatowych

26-400 Przysucha

ul. Skowyry 41
tel. (048) 675 36 60


ul. Warszawska 45
tel. (048) 675 25 85


W skład
Zespołu Placówek Oświatowych

wchodzą:

Publiczna Szkoła
Podstawowa Nr 2


Samorządowe
Przedszkole Nr 3

Szkolne dokumenty


Do pobrania

Przedszkole


Dni adaptacyjne

Drodzy Rodzice, Wasze dziecko w tym dniu:
- pozna nauczycielki,
- zapozna się z rówieśnikami,
- uniknie stresu z przyjściem w nowe środowisko.
Prosimy o przyniesienie obuwia na zmianę.

O nas

Samorządowe Przedszkole Nr 3 w Przysusze usytuowane jest przy ulicy Ludwika Skowyry 41 w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Przysusze. Dysponuje dwiema salami zabaw, szatnią oraz pomieszczeniami gospodarczo-socjalnymi. Sale zabaw oddają charakter zajęć w nich prowadzonych: są duże, kolorowe i estetyczne.
Do przedszkola uczęszcza 50 dzieci w wieku 3-4 lat, które bawią i uczą się w dwóch grupach. Praca z dziećmi prowadzona jest na dwóch poziomach dostosowana do wieku dzieci.
    Struktura naszego przedszkola opiera się na zgodnym współdziałaniu i współpracy trzech podmiotów: nauczycieli, dzieci i rodziców, którzy tworzą wspólnotę wychowawczą.
    Działalność przedszkola oparta jest na zasadach partnerstwa, która nie dzieli lecz dostarcza wartości każdego człowieka, bliska współpraca z rodzicami uczy przezwyciężać trudności.
    Nasze przedszkole to przedszkole środowiskowe, aktywne, w którym dzieci zdobywają umiejętności, bawią się i uczą, odnoszą sukcesy – wspierane przez nauczycieli i rodziców.
    Dzieci prezentują swoje umiejętności i zdolności artystyczne na licznych wystawach prac, konkursach, prezentacjach dorobku kulturalnego, przeglądach piosenek dziecięcych.

Rodzice
• Postrzegani są jako partnerzy w procesie dydaktyczno wychowawczym.
• Są informowani o postępach i trudnościach swoich dzieci.
• Biorą czynny udział w imprezach i uroczystościach przedszkolnych.
Rodzice i przedszkole są najważniejszymi środowiskami wychowawczymi małego dziecka odpowiedzialnymi za wprowadzanie go w świat ludzi dorosłych. Uważamy, że postawa wszystkich uczestników biorących udział w procesie dydaktyczno wychowawczym skłonnych do współpracy wprowadza dzieci w świat miłości, harmonii, uczy szacunku dla różnych form życia.
Współpraca z instytucjami i placówkami
• Szkoła Podstawowa nr 2
• Samorządowe Przedszkole Nr 1
• Policja
• Straż Pożarna
• Dom Kultury
• Muzeum im. Oskara Kolberga
• Miejska Biblioteka Publiczna
• Zakład krawiecki „KRYSTIAN”
• Gabinet Stomatologiczny Ewa Sobczak

Uroczystości


Rok szkolny 2015/2016

Pasowanie na Przedszkolaka

4 listopada 2015 roku o godz. 10.00. w Przedszkolu Samorządowym nr 3 odbyła się piękna  uroczystość przyjęcia w poczet przedszkolaków 11 dzieci 3- i 4-latków z grup Krasnoludków i Kaczuszek. Spotkanie rodziców, nauczycieli i najważniejszych bohaterów dnia miało miejsce w stołówce szkolnej specjalnie na ten cel udekorowanej. Przybyłych gości powitała dyrektor ZPO Ewa Kania, dziękując za zaproszenie i życząc wszystkim niezapomnianych wrażeń. Jako pierwsi zaprezentowali się 4-latkowie z grupy Krasnoludków, wykonując następujące utwory: ,,Na powitanie",  ,,Smutny Jasio", ,,Dzieci z tej gromadki",
 ,,Wpadła gruszka", ,, Dziękuję, przepraszam i proszę". Wspólnie z Kaczuszkami zatańczyły taniec ,, Daj mi rączkę"
 i zaśpiewały piosenkę "Przedszkole drugi dom". W wykonaniu przedszkolaków starszych usłyszeliśmy "Zaproszenie", "Coś wam powiem w tajemnicy" oraz piosenkę "Niechcący".
Przyszedł czas na uroczyste pasowanie, którego dokonała dyrektor placówki, dotykając dużym ołówkiem ramienia każdego przedszkolaka i gratulując mu przyjęcia w poczet braci przedszkolnej. Pasowane przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i kolorowe birety. Rodzice naszych milusińskich podziękowali pani dyrektor i zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek, który przebiegł w ciepłej atmosferze.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę uroczystość
                             Wychowawczynie

Dzień Przedszkolaka

Ostatni piątek lata należał do przdszkolaków ZPO w Przysusze.
Trzy, cztero i pięciolatki miały swoje święto- Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji został zorganizowany piknik dla maluchów i ich rodzin. Dzieci zaprezentowały przed rodzicami nastepujące zabawy: taniec ,,Daj mi rączkę ", wspólnie ze swoimi bliskimi zintegrowały się przy piosence ,, Rozruszajmy się", a wszyscy zebrani włączyli sie do zabawy pt.,,Biegnie, biegnie osioł".
Równolegle do pikniku odbył się kiermasz zdjęć i prac dzieci, który cieszył się dużym powodzeniem. Dochód z niego został  przeznaczony na doposażenie sal przedszkolnych w zabawki.
W czasie słodkiego poczęstunku można było podziwiać zumbę w wykonaniu uczennic z ZS nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze.
Atrakcją pikniku były wykonane przez wychowawczynie balonowe zwierzątka, którymi zostały obdarowane wszystkie maluchy.
Święto zakończyło się wspólnym pieczeniem i degustacją kiełbasek.
Wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku, ogniska i zaangażowanie w organizację świetnej imprezy serdecznie dziękujemy.
Wychowawczynie

       zobacz zdjęcia                 Rok szkolny 2014/2015

Przedszkolaki i pierwsza pomoc

13 maja 2015r. w Samorządowym Przedszkolu nr3 w Przysusze gościliśmy młodzież zrzeszoną w PCK wraz z opiekunem koła panią Aliną Petrenko uczącą przedszkolaków udzielania pierwszej pomocy. Dzieci z zaangażowaniem obejrzały pokaz  zaprezentowany przez młodzież i ich opiekunkę jak też same chętnie powtarzały najprostsze formy udzielania pierwszej pomocy, a były to: sprawdzanie oddechu osoby omdlałej, tętna, bicia serca oraz opatrywania ran po skaleczeniu.
Do demonstracji posłużył fantom , na którym dzieci próbowały zrobić masaż serca, jak też utrwaliły sobie numery alarmowe i najprostsze znaki ostrzegawcze.
Dzieci i nauczyciele Samorządowego Przedszkola nr3 składają serdeczne podziękowania dyrekcji, nauczycielom i młodzieży Zespołu Szkół nr2 im. L. Skowyry za współpracę.


Dzień Ziemi w bibliotece
Kwietniowa wizyta przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Przysusze
w Filii nr 1 Biblioteki Publicznej związana była z obchodzonym 22 kwietnia Światowym Dniem Ziemi.
Dzieci doskonale znają tematykę ekologiczną, bo już  wcześniej uczyły się jak sortować śmieci, uczestniczyły w Balu Ekoludka i z sukcesami zbierały makulaturę.
Taki tez był cel ich wizyty w bibliotece – odebrały stare, przeczytane gazety.
Była to też okazja do wysłuchania opowiadania „Nie zaśmiecajmy świata” oraz do wspólnej zabawy „Do którego worka śmieć?”. Zgniatanie plastikowych butelek dostarczyło wiele radości – można było się przy tym wykazać sprytem i siłą. Dzieci dowiedziały się także, dlaczego ważne jest takie zgniatanie oraz dlaczego warto zbierać plastikowe nakrętki.
Była to już kolejna wizyta przedszkolaków w bibliotece, dlatego też dzieci czuły się swobodnie i z zainteresowaniem oglądały nie tylko znane już książki, ale także nowości prezentowane przez bibliotekarkę – Katarzynę Gajewską.
W nagrodę za dobre zachowanie w bibliotece dzieci otrzymały koszyczek jabłek, a w zamian podarowały swoje prace plastyczne wykonane pod okiem wychowawczyni, pani Oli Porębskiej. Prace te wyeksponowane zostanę na wystawie „Mali ekolodzy”.


Przedszkolaki rozwijają zdolności kulinarne

Po raz pierwszy przed Wielkanocą dzieci 4 letnie z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Przysusze pod okiem fachowej kadry- pani Barbary Oracz i jej uczennic- piekły babeczki wielkanocne. Dzieci w fartuszkach i chusteczkach na głowach przystąpiły do przygotowania ciasta na babeczki. Z pomocą nauczycielki i uczennic z technikum żywienia ubijały pianę, odmierzały produkty -mąkę, olej, cukier, liczyły foremki, a potem ozdabiały upieczone babeczki.
Zajęcia te były nie tylko świetną zabawą, ale również doskonaliły umiejętności matematyczne. Podejmowanie takich wyzwań integruje grupę, uczy współpracy, a przede wszystkim dostarcza wielu pozytywnych emocji i dobrej zabawy.
Babeczki wraz z innymi ozdobami bardzo szybko sprzedały się na wielkanocnym kiermaszu.


Powitanie wiosny

20 marca dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 3 przygotowały uroczyste powitanie wiosny. Starszaki recytowały wiersze W. Chotomskiej „Marzanna” , W.Drabika „Wiosna” oraz J.Brzechwy „Przyjście wiosny”. Następnie zaśpiewały piosenkę „Przyszła wiosna” i wykonały taniec.
Maluchy wyrecytowały wiersz pt. „Kle, kle boćku” i zaśpiewały piosenkę pt. „Już ozimina”. Dzieci przedstawiły również scenkę pożegnania zimy, której symbolem była marzanna, i powitania wiosny. Wiosnę symbolizował wykonany przez dzieci gaiczek oraz zielone stroje przedszkolaków, a także trzymane przez nich kwiaty. Na zakończenie wszyscy wykonali pląs pt. „Podaj rączkę”. Takie powitanie wiosny gwarantuje nam piękną pogodę.
Bal Karnawałowy

W ostatni piątek karnawału przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Przysusze uczestniczyły w Balu Przebierańców. Krasnoludki i Kaczuszki zaprezentowały się  w balowych strojach. Były wśród nich księżniczki, motylki, biedronki, cyganki, spidermeni, policjanci, żołnierze, kowboje, wilki i inne znane postacie. Bal rozpoczął się polonezem w wykonaniu dzieci, który poprowadziły uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. L. Skowyry w Przysusze.
Motywem przewodnim rozpoczynającym tańce była melodia „Jedzie pociąg z daleka”, która wiozła dzieci ustawione w pociągi do poszczególnych państw. Tam tańczono walca, kankana, makarenę, zorbę i sambę. W trakcie zabawy przedszkolaki dostały również do wykonania zadanie. Podzielone na 4 zespoły dzieci miały ułożyć z poszczególnych elementów postacie klownów, a potem przykleić  je na arkuszach papieru. Nad całością balu czuwały wychowawczynie, które również przebrały się za pierrotów. Zabawa udała się wyśmienicie. Po części tanecznej udano się  na słodki poczęstunek, który został przygotowany przez rodziców.
Oby więcej takich pięknych uroczystości.
Wychowawczynie grupy I i II

zobacz zdjęcia

Dzień Babci i Dziadka

W dniu 6 lutego dzieci z grupy I gościły w Samorządowym Przedszkolu nr 3 swoje babcie i dziadków. Pod opieką Anny Wamil i Anny Sosińskiej przedszkolaki przygotowały program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. W większości były to wiersze, piosenki okolicznościowe i tańce. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dzieci obdarowały swoich „dziadków” własnoręcznie wykonanymi upominkami. Poprzez swoje występy przedszkolaki wyraziły kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.
Dzięki pomocy rodziców zorganizowano dla zaproszonych gości słodki poczęstunek. Podsumowaniem spotkania był wspólny taniec dzieci z „dziadkami”. Spotkanie upłynęło
w miłej i serdecznej atmosferze.

Anna Wamil

zobacz zdjęcia


Nie zapominamy o ptakach zimą

Dzieci z Samorządowego Przedszkola Nr 3 w Przysusze już jesienią pamiętały o ptakach. Zadbały o karmnik, zbierały nasionka i gromadziły przysmaki.
Zarówno młodsze jak i starsze dzieci systematycznie dokarmiają swoich podopiecznych. Jest to doskonała okazja do pogłębiania wiedzy na temat ptaków. Dokarmianie ptaków to sama przyjemność.
Jesteśmy pewni, że wiosną ptaki odwdzięczą się nam pięknym śpiewem   i umilą czas podczas zabaw na świeżym powietrzu.


Spotkanie z policjantem

Od wielu lat w Samorządowym Przedszkolu Nr 3 w Przysusze odbywają się spotkania z ciekawymi ludźmi.
W tym roku szkolnym w ramach realizacji rocznego planu pracy dydaktyczno – wychowawczo opiekuńczego, którego temat brzmi  „Bezpieczny przedszkolak”, odbyło się spotkanie z policjantem. Głównym celem było propagowanie bezpiecznych zabaw zimowych.
Przedszkolaki bardzo odważnie zadawały pytania, jak również odpowiadały na pytania gości. Miłym akcentem kończącym spotkanie był upominek.

zobacz zdjęcia

Spotkanie wigilijne

Okres świąt Bożego Narodzenia w polskiej tradycji i kulturze wiąże się z licznymi zwyczajami i obrzędami , a jednym z nich jest Wigilia, która wprowadza w uroczysty charakter świąt, podkreśla atmosferę pokoju i serdeczności. Po przedstawieniu przez dzieci z Samorządowego Przedszkola nr3 w Przysusze  obrzędów, tradycji związanych z Wigilią , złożeniu życzeń z okazji zbliżających się świąt przez dzieci, nauczycielki , panią dyrektor i rodziców nastąpiło łamanie się opłatkiem oraz częstowanie się wigilijnymi potrawami. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.
 
                                                                        Nauczycielki gr II

zobacz zdjęcia

Mikołajki u przedszkolaków

Chociaż tradycyjnie Mikołajki obchodzimy 6 grudnia, to już w piątek 5 grudnia Mikołaj odwiedził przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Przysusze. Mikołaj przybył do przedszkola nietypowym dla siebie pojazdem, ponieważ na próżno było szukać śniegu, swoje sanie zamienił na samochód.
    Dzieci z grupy I i II przywitały Mikołaja piosenką i zaprosiły Go do wspólnej zabawy przy muzyce. Następnie wraz ze swoimi pomocnikami Śnieżynkami z ZS nr 2 im. L. Skowyry rozdał dzieciom upragnione prezenty. Wszyscy byli bardzo wzruszeni tą ważną wizytą. Dzieci przygotowały dla Mikołaja prezenty, które wykonały wcześniej na zajęciach. W nastrój spotkania wprowadziła opowieść: „Co jest najważniejsze na świecie” przeczytana przez brodatego gościa. Wizyta zakończyła się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.
Anna Wamil

zobacz zdjęcia


Kiermasz
W Samorządowym Przedszkolu nr3 w Przysusze w dn.03.12.2014r. odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. Podczas kiermaszu sprzedawano ozdoby świąteczne wykonane przez nauczycielki i rodziców. Pragniemy złożyć serdeczne podziękowanie za liczny udział w kiermaszu.
 
                                                                                    Nauczycielki gr.II

Nietypowe prezenty

28 listopada grupa maluszków po zorganizowanej akcji zbierania karmy dla psów, odwiedziła przytulisko prowadzone przez Przysuską Gospodarkę Komunalną. Wycieczka w to tak mało znane miejsce odbyła się dzięki pomocy jednego z rodziców pod opieką wychowawczyń: Anny Wamil i Zofii Pieszczek.Do zbiórki dołączyła się również grupa starszaków.
Podczas wizyty dzieci obejrzały boksy z bezdomnymi psami, wysłuchały informacji o działalności przytuliska i przyjrzały się pracy opiekunów zwierząt. Była to akcja bardzo potrzebna, aby uwrażliwić i przestrzegać przed pochopnymi decyzjami nabycia pieska.
Pan Kierownik namawiał również do adopcji pieska, która jest w przytulisku bardzo miłym wydarzeniem. Piesek przeznaczony do adopcji jest już zaszczepiony, odrobaczony
i wysterylizowany.
Dzieci zapewniły, że na tej jednej akcji się nie skończy, ponieważ wiedzą, że zwierzętom trzeba pomagać i nie wolno ich krzywdzić. Cel wycieczki został osiągnięty, a przedszkolaki wiedzą jak odpowiednio zaopiekować się swoim pupilem.
Anna Wamil

Zabawa z rodzicami
W Samorządowym Przedszkolu Nr 3 w Przysusze odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. W grupie 4 latków zorganizowano zajęcia pod hasłem: Jesienne Podróże małe i duże – kształtowanie umiejętności z zastosowaniem symboli graficznych. Ich głównym celem było wykorzystanie symboli dla oznaczenia zjawisk naturalnych poprzez ćwiczenia i zabawy z rodzicami. Dzieci wspólnie z rodzicami rysowały symbole graficzne przedstawiające szarugę jesienną słuchając utworu klasycznego Fryderyka Szopena pt. „Preludium Deszczowe” .
Zajęcia otwarte w naszym przedszkolu to tylko jedno z forum współpracy z rodzicami. Podczas tych spotkań rodzice mają możliwość zaobserwowania swojego dziecka na tle całej grupy przedszkolnej. Mogą zauważyć jego mocne strony, dowiedzieć się jak dziecko radzi sobie w codziennym życiu przedszkolnym.
Aleksandra Porębska

zobacz zdjęcia

Pasowanie na przedszkolaka

Dnia 7 listopada 2014r. w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Przysusze odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Dzieci z grup I i II pokazały przed rodzicami, dziadkami i dyrekcją, że są gotowe stać się prawdziwymi przedszkolakami. Zaprezentowały to, czego nauczyły się do tej pory w przedszkolu. Maluchy i starszaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Program artystyczny został zwieńczony uroczystym ślubowaniem i pasowaniem, którego dokonała pani Dyrektor Ewa Kania. Pamiątką tej ważnej uroczystości były dyplomy i opaski dla każdego przedszkolaka, który w tym dniu rozpoczął przygodę z przedszkolem.
Kończąc część oficjalną, dzieci wraz z rodzicami zaśpiewały „Hymn przedszkolaka”. Następnie wszyscy goście udali się do sal przedszkolnych na słodki poczęstunek.
                                            Anna Sosińska

zobacz fotorelację

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka

Na wieść o przygotowywanej uroczystości dzieci bardzo się ucieszyły. Poczuły się wyjątkowe i chętnie brały udział w przygotowaniach.
W dniu 7.10.2014r. z okazji Dnia Przedszkolaka wszystkie dzieci z Samorządowego Przedszkola Nr 3 dotarły do Przedszkola z pięknym uśmiechem i tak jak prosiły panie zabrały ze sobą z domu dużą porcję dobrego humoru. A zabawom tego dnia nie było końca. Dzieci od samego rana bardzo dobrze się bawiły, a na galę zaprosiły panią dyrektor Ewę Kanię, panie i dzieci z oddziałów „0”. Występ rozpoczęły od hymnu „Dzień przedszkolaka”, recytowały wiersze, tańczyły. Towarzyszące zabawy, rytmy muzyczne wyzwoliły w dzieciach radosne emocje. Tego dnia nie zabrakło również prezentów, które ufundowali rodzice. Była również okazja do wykonania pamiątkowych zdjęć.  Wszystkim, którzy przyczynili się do tego aby nasza wspólna zabawa udała się – serdecznie dziękujemy.

Aleksandra Porębska

zobacz zdjęcia

Przedszkolaki w muzeum

 30 września 2014 roku dzieci z Przedszkola Samorządowego  nr 3 w  Przysusze brały udział w wycieczce „ Poznajemy nasze miasto ’’. Najpierw obejrzały bardzo ciekawa wystawę multimedialną pt. „ Dzieło Oskara Kolberga. Podstawowe źródła i inspiracje ’’.     
W Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze maluchy i starszaki  z grupy I i II pod opieką p. Anny Wamil i p. Aleksandry Porębskiej zdobywały wiedzę o życiu  i twórczości Oskara Kolberga w sposób łatwy i atrakcyjny. Zmodernizowana ekspozycja stała się bardziej dostępna nawet dla tak małych dzieci. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Powiatowej Pływalni.                    Dzięki hojności i pomocy rodziców dzieci zostały zawiezione do przedszkola. Pierwsza wycieczka przedszkolaków przysporzyła im wiele wrażeń i wiele nauczyła.   
Anna Wamil

zobacz zdjęcia

Dzień Chłopaka
Z okazji Dnia Chłopaka życzymy wam:
- Życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego
Humoru radosnego, dnia niezwykłego.
I aby codziennie spotkało Was coś magicznego.
I uśmiechu pogodnego na każdy moment życia

Takie życzenia wraz z zestawem zabaw i niespodzianek przygotowały dla chłopców pani Ola i dziewczynki z grupy starszaków z Samorządowego Przedszkola Nr 3 w Przysusze. Było smacznie, tanecznie, wesoło, i całuśnie.

Aleksandra Porębska

zobacz zdjęciaRok szkolny 2013/2014


Festyn Rodzinny 2014

zobacz fotorelację

Bal u Ekoludków

"Dziś w przedszkolu wielki bal
tańczyć będzie ze sto par.
każdy dobry humor ma,
nuci sobie tra,la,la ......"
W naszej działalności ekologicznej wiele uwagi poświęcamy problematyce odpadów. Przygotowanie balu miało na celu zwrócenie uwagi na istotę segregacji śmieci i możliwości powtórnego ich wykorzystania, pogłębienie wiedzy na temat środowiska naturalnego, a wszystko połączone z zabawą.
 04.05 2014r. w Zespole Placówek Oświatowych w Przysusze odbył się bal ekologiczny pod hasłem " Bal u  Ekoludków", w którym wzięły udział przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr3 i grupy 0a , 0b z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2.Przed balem prowadzone były rozmowy z dziećmi w jaki sposób można wykorzystać  materiały wtórne do przygotowania strojów na bal. Szczegółowych rad nauczycielki udzieliły również rodzicom, którzy w efekcie przygotowali wspaniałe przebrania  wykazując się ogromną  pomysłowością.
    W trakcie balu dzieci prezentowały wiersze , piosenki o tematyce ekologicznej. Dużo emocji wzbudził pokaz mody ekologicznej. Dzieci przechodziły w rytm muzyki, po specjalnie przygotowanym czerwonym dywanie , prezentując swoje stroje.
   Jury w składzie : Pani Dyrektor Ewa Kania, Pani Dyrektor Bożena Bomba i Pani Krystyna Bielawska uznało, iż stroje były bardzo pomysłowe , wszystkie dzieci biorące udział w balu zajęły pierwsze miejsce oraz zasłużyły na nagrodę.
   Eko przebierańcy świetnie się bawili uczestnicząc we wspólnych zabawach, konkursach a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Bal dostarczył wszystkim wiele radości i niezapomnianych wrażeń.
Zofia Pieszczek

zobacz zdjęcia

X Festiwal Piosenki, Tańca i Zabawy Ludowej

zobacz zdjęcia


Popisy dla Babci i Dziadka

Dnia 14.03.2014 r. w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Przysusze w grupie „Krasnali” odbyło się rodzinne spotkanie z Babciami i Dziadkami. Tę niezwykłą uroczystość rozpoczęła serdecznymi i ciepłymi słowami oraz wspaniałymi życzeniami wychowawczyni Aleksandra Porębska.
Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego dzieci zawsze pamiętają o swoich Babciach. Przedszkolaki wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich przedstawienie. Przybyli goście i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występów swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość. Przestawienie rozpoczęło się od zaśpiewania piosenki na cześć dostojnych gości „Witaj Babciu witaj Dziadku”, następnie dzieci recytowały wiersze o miłości do Babci i Dziadka, o wdzięczności z za to, że zawsze mają dla nich czas. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech na twarzy i łzy wzruszenia. Po występie babcie i dziadkowie mieli okazję przenieść się na chwilę w czasy dzieciństwa i beztroskiej dziecięcej zabawy, biorąc udział u różnych zorganizowanych dla nich konkursach i zabawach, w których dzielnie wspierały i pomagały im wnuczęta. Po zakończonej wspólnej zabawie dzieci wręczyły dziadkom drobne upominki i zostali wszyscy zaproszeni na słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

Aleksandra Porębska

zobacz zdjęcia

Bal przebierańców
Karnawał to wyjątkowy czas dla naszych milusińskich. W tym czasie zawsze w przedszkolu dzieci czekają na dzień niezwykły, na bal karnawałowy – bal przebierańców. W Samorządowym Przedszkolu nr 3 także odbył się taki bal. Panie dołożyły wszelkich starań, aby tego dnia sala balowa była udekorowana balonami, kolorowymi serpentynami i różnokolorowymi ozdobami. Zjawiskowy wygląd wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspaniałej zabawy, do której uroczyście zaprosiła prowadząca imprezę Pani Aleksandra Porębska. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie „W krainie bajek”. Pane nauczycielki urozmaicały zabawę ciekawymi konkursami, tańcami. Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały wyśmienite stroje. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek ufundowany przez jedną z mam. Była to również okazja do wykonana pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa udała się – serdecznie dziękujemy
Aleksandra Porębska


Dzień miłości i przyjaźni
14 lutego był dla dzieci z Samorządowego Przedszkola Nr 3 prawdziwym czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Krasnoludki tego dnia ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m innymi: szukały drugiej połowy serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek. Bawiły się zrobionymi przez siebie papierowymi serduszkami i balonami. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało: walentynkę, pysznego lizaka i balonika od pani. Dzień Walentynkowy w grupie krasnali z pewnością można zaliczyć do udanego.
Aleksandra PorębskaWizyta pani stomatolog w Samorządowym Przedszkolu nr 3

W ramach zajęć w przedszkolu kładziemy szczególny nacisk na wdrażanie dzieci do higieny jamy ustnej. Organizujemy zajęcia grupowe, spotkania ze stomatologiem oraz wizyty z gabinecie stomatologicznym. Celem takich zajęć jest eliminowanie lęku przed stomatologiem, a także zachęcanie do dbania o higienę jamy ustnej oraz do zdrowego odżywiania się.
9 stycznia gościliśmy w naszym przedszkolu panią stomatolog, która wytłumaczyła dzieciom dlaczego dbanie o higienę jamy ustnej jest ważne. Pokazała jak prawidłowo powinniśmy myć zęby oraz co się z nimi stanie jeśli nie będziemy o nie dbać. Przekazała dzieciom wyczerpujące informacje o tym jak należy się prawidłowo odżywiać na koniec spotkania każde dziecko otrzymało skromny upominek.
Gorąco dziękujemy za miłą atmosferę oraz za cenną lekcję na temat higieny jamy ustnej. Zajęcia przeprowadziła z dziećmi pani stomatolog Kasia Sobczak.


Dzień Babci i Dziadka

W Przedszkolu Samorządowym Nr 3 w Przysusze 23 stycznia 2014 r. odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Grupa starszaków dla swoich ukochanych dziadków oprócz serdecznych życzeń przygotowała wzruszające wiersze, piosenki i piękne tańce. Dzieci włożyły w swój występ wiele serca i w oczach wielu oglądających pojawiły się łzy wzruszenia. Dumne babcie i dziadkowie otrzymali od swoich wnucząt upominki. Imprezę zakończono wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców przedszkolaków.
Zofia Pieszczek, Anna Wamil

zobacz zdjęcia


Jasełka

Zgodnie z tradycją w tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia       w Przedszkolu nr3 odbywają się Jasełka . W tym roku w biblijne role wcieliły się dzieci z gr, II. Jasełkowa żywa szopka miała tradycyjną obsadę: była Maryja, św. Józef, Dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie i  pastuszkowie. Wspaniale dobrane stroje, muzyka i treści wiernie oddawały wydarzenia z Betlejem. Zawarte treści, śpiewanie kolęd wytworzyły niepowtarzalną atmosferę zbliżających się świąt.

                                                     Zofia Pieszczek, Anna WamilMikołajki

Samorządowe Przedszkole nr 3 w Przysusze 6 grudnia odwiedził Święty Mikołaj. Przejęte przedszkolaki przywitały gościa piosenkami i wierszykami, których nauczyły się specjalnie na tę okazję. Każde dziecko miało okazję osobiście porozmawiać z Mikołajem,  otrzymało wymarzony i wyczekany prezent oraz złożyło obietnicę, że będzie grzeczne przez cały następny rok.  Spotkanie  odbyło się przy pięknej, zimowej  dekoracji, która z  stworzyła wyjątkowy klimat.  Na zakończenie wizyty  Św. Mikołaja wykonano wspólną pamiątkową fotografię. Przedszkolaki na pewno na długo zapamiętają to sympatyczne spotkanie.
Anna Wamil

fotorelacja

Andrzejkowe Czary-Mary

Andrzejki to stara  tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.
Dziś tradycyjne Andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi w przedszkolu. W zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się dzieci z naszego przedszkola.
W piątek 29 listopada w palcówce zorganizowano tradycyjne Andrzejki. Na uroczystości pojawiły się Wróżki (nauczycielki), które przepowiadały dzieciom przyszłość, m.in. jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, mogły poznać imię przyszłej sympatii. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego.
Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.
Aleksandra Porębska

Pasowanie na przedszkolaka

Maluszki w naszym przedszkolu objęte są szczególnymi względami, kadra pedagogiczna oraz starszaki starają się, aby okres adaptacji do przedszkola przebiegał łagodnie.
Kiedy uznaliśmy, że dzieci czują się w przedszkolu bezpiecznie i chętnie bawią się z rówieśnikami, postanowiliśmy wyjść do rodziców z propozycją spotkania się i zaprezentowania umiejętności naszych wychowanków.
5.12.2013r. w przedszkolu odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. Był to pierwszy tak ważny i poważny debiut przedszkolaków z najmłodszej grupy. Dzieci podeszły do tego z entuzjazmem, przez wiele dni pilnie uczyły się piosenek, wierszy i tańców, cierpliwie znosiły próby części artystycznej. Był to dla dzieci ogromny, ale miły wysiłek, z jednej strony trwał ciągle okres adaptacyjny związany z przyjściem do przedszkola, a z drugiej strony musiały się skupić na nauce, na próbach. Uporały się z tym ciężarem doskonale, czego efekt Rodzice mogli oglądać.
Pasowania olbrzymim ołówkiem dokonała Pani Dyrektor Ewa Kania. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek na dobry początek wspólnych lat edukacji przedszkolnej.
Na koniec był też słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.
Aleksandra Porębska

zobacz fotorelację

Rok szkolny 2012/2013

Pasowanie na przedszkolaka 2012


 Pierwsze dni pobytu dziecka w przedszkolu wiążą się z dużym stresem. Jego źródłem jest rozłąka z matką, obce otoczenie, nowi ludzie wokół. Okres adaptacji dziecka do przedszkola u każdego przebiega inaczej, różny jest również jego czas trwania. Mijają dni, tygodnie - dzieci czują się w przedszkolu coraz lepiej. Są już gotowe do aktywnego uczestnictwa w życiu grupy. Biorą udział w zabawach, zajęciach uczą się wierszy i piosenek. Na zakończenie tego etapu dziecka w przedszkolu postanowiłyśmy zorganizować uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Impreza odbyła się 26.10.2012r. w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Przysusze. Doszłyśmy do wniosku, że trudny okres adaptacyjny mają już za sobą. Mają się, czym popisać przed innymi. Postanowiłyśmy, że będzie to impreza integracyjna, mająca na celu włączenie najmłodszej grupy dzieci do społeczności przedszkolnej. Na uroczystości dzieci przedstawiły króciutką część artystyczną. Złożyły uroczystą przysięgę powtarzając głośno „Przyrzekamy” kolejnym punktem programu było pasowanie dużą czerwoną kredką. Aktu pasowania dokonała Dyrektor szkoły Ewa Kania, a v-ce Dyrektor Bożena Bomba wręczyła pamiątkowe dyplomy. Ta oficjalna część została zakończona wspólnym odśpiewaniem piosenki „Jestem sobie przedszkolakiem”. Miłą niespodzianką były przygotowane przez rodziców drobne upominki w postaci książek i zabawek dla wszystkich. Uroczystość zakończyła się miłym spotkaniem przy słodkim poczęstunku.


  zobacz zdjęcia

Spotkanie z leśnikiem

W środę,  31 października, odwiedził nasze przedszkole pan leśnik – tata Maćka. Celem tego spotkania było zapoznanie dzieci z jego pracą. Nasz gość opowiadał o swoim podstawowym obowiązku jakim jest dbanie o las. Mówił o sadzeniu drzew, ochronie przed szkodnikami, celowych wycinkach. Przypomniał przedszkolakom jak należy zachowywać się w lesie. Zapoznał dzieci ze zwierzętami zamieszkującymi  w otaczającym nas lesie. Mówił też jak zwierzęta przygotowują się do zimy. Ważnym "wsparciem", były tablice poglądowe i eksponaty, które urozmaicały opowieść naszego gościa. Na zakończenie starszaki wręczyły panu leśnikowi samodzielnie przygotowany bukiecik, oczywiście z leśnym akcentem.

                                            zobacz zdjęcia                                                             

Spotkanie z policjantem

Dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 3 z radością spotkały się z panem policjantem.
Do tej wizyty dzieci przygotowywały się od kilku dni w trakcie zajęć i zabaw w przedszkolu. Dzieci doskonale wiedzą, że przez jezdnię można przechodzić tylko w wyznaczonym do tego miejscu, znają też niektóre znaki drogowe i zasady działania sygnalizatora świetlnego oraz numer alarmowy na policję. Wyposażone w taką wiedzę z radością spotkały się z panem policjantem z Komendy Powiatowej w Przysusze. Pan Jarosław Stępień opowiadał dzieciom o swojej pracy, o bezpiecznym poruszaniu się na jezdni oraz o ograniczonym zaufaniu do obcych. Rozmowy przebiegały sprawnie. Przedszkolaki chętnie zadawały pytania, jak również odpowiadały na pytania policjanta. Miłym akcentem kończącym spotkanie był upominek „pancernik-maskotka”. Spotkanie przebiegło w bardzo przyjemnej i sympatycznej atmosferze. Dzieci pożegnały się, ale obiecały, że już w niedługim czasie znowu chętnie spotkają się z policjantem.
Aleksandra Porębska


Wróżby andrzejkowe

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Dziś tradycje andrzejkowe to ciekawy pomysł na zabawę  30 listopada w zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się dzieci z Samorządowego Przedszkola nr3 z Przysuchy.
Nauczycielki jako Andrzejkowe Wróżki przepowiadały dzieciom przyszłość między innymi: jaki zawód będą wykonywać w przyszłości,  jakie będą imiona ich przyszłych wybraków oraz co ciekawego spotka ich w życiu, nie zabrakło również rzucania monetą do  wody.
Czas pomiędzy wróżbami urozmaiciły zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.
                                                                              Zofia Pieszczek


Spotkanie z panią stomatolog

W dniu 29 listopada 2012r. na zaproszenie grupy maluchów, Przedszkole Samorządowe Nr 3 odwiedziła pani stomatolog Marta Kudelska. Przeprowadziła pokaz prawidłowego mycia zębów i omówiła sposoby dbania o higienę jamy ustnej. Dzieci z wielką uwagą i zaangażowaniem brały udział w zajęciach. Pod okiem pani doktor szczotkowały zęby. Na pożegnanie zaprosiła dzieci na wizytę do gabinetu stomatologicznego. Przedszkolaki podziękowały za spotkanie, wręczając pani doktor świąteczny upominek.
Zofia Pieszczek, Anna Wamil


Spotkanie z Mikołajem
Ho, ho, ho – ten dźwięk słyszymy jeszcze w uszach. 6 grudnia 2012r. dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Przysusze odwiedził wspaniały gość. Oczywiście był to Mikołaj, na którego dzieci czekały z niecierpliwością. Mimo, że to już sędziwy staruszek, to z wielką radością uczestniczył we wspólnych zabawach z dziećmi, wysłuchał wierszy i piosenek przygotowanych specjalnie na tę okazję. Największą radością było przytulenie się do Mikołaja, wspólne zdjęcie, otrzymanie upragnionego prezentu.
Było to wyjątkowo miłe spotkanie.
                                    Aleksandra PorębskaSpotkanie z twórczyniami ludowymi
Już od przedszkola warto poznawać kulturę ludową swojego regionu. Zgodnie z tą myślą dzieci z samorządowego Przedszkola nr 3 w Przysusze wybrały się do Muzeum im. Oskara Kolberga – poznawanie eksponatów sztuki ludowej rozbudziło ciekawość małych artystów. Następnie udaliśmy się na warsztaty etnograficzne z udziałem artystek ludowych. Twórczynie pokazywały różne techniki, uczyły dzieci, jak można samodzielnie zrobić ozdoby na choinkę. Wszystkie dzieci bardzo chętnie brały udział w tych zajęciach, próbowały własnych sił i szukały pomysłów, by ich prace były najciekawsze i najładniejsze. Niewątpliwie tego typu zajęcia organizowane przez Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze cieszą się dużym zainteresowaniem, gdyż są dla dzieci i młodzieży nie tylko wesołą zabawą, ale przede wszystkim ogromnym przeżyciem i nowym doświadczeniem.
Aleksandra Porębska


W  świątecznym  nastroju

 Tradycją Samorządowego Przedszkola nr3 w Przysusze jest organizowanie spotkań z rodzicami przed Świętami Bożego Narodzenia. 19 grudnia dzieci        3 – letnie zaprosiły rodziców na grupowe spotkanie pt.” W świątecznym nastroju”. Nasze spotkanie zostało zorganizowane po to, aby w czasie zabaw , rozmów z rodzicami przybliżyć dzieciom tradycje świąteczne i wigilijne. Spotkanie zakończyliśmy przygotowaniem stołu wigilijnego, połamaniem się opłatkiem   i złożeniem życzeń.
                                                      Zofia Pieszczek  Anna Wamil


Bal karnawałowy w Samorządowym Przedszkolu Nr 3
w Przysusze
Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci.
W naszym przedszkolu taki bal odbył się 12 lutego 2013r. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki przygotowanej przez panie przedszkolanki. Dziewczynki ubrane w balowe suknie księżniczek i wróżek, chłopcy zaś najczęściej wybierali strój Spidermana, pirata, kowboja. Podczas trwania zabawy odbyły się rożne quizy i konkursy. Wspólna zabawa przysporzyła dzieciom wiele radości, a to było głównym celem naszego balu.
Zofia Pieszczek, Anna Wamil

zobacz zdjęcia
                                                           
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

21 lutego 2013 dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Przysusze zaprosiły babcie i dziadków na spotkanie z okazji minionego ich święta. Prezentując wiersze i piosenki wyraziły swoją miłość i wdzięczność. Dla ukochanych babci i dziadków zatańczyły krakowiaka, który został nagrodzony gromkimi brawami. Zaproszeni goście otrzymali piękne upominki. Uroczyste spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców przedszkolaków.

Zofia Pieszczek
Anna Wamil


Maluchy witały wiosnę

Dnia 21 marca tradycyjnie jak co roku przedszkolacy  z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Przysusze obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny. Krasnale wykonały Marzannę – symbol zimy, Maluchy -  Gaik i  wesołym barwnym korowodem poszliśmy powitać Wiosnę.
Aby tradycji stało się zadość po przemarszu piękna Marzanna została uroczyście pożegnana słowami:
„Marzanno, Marzanno
Ty zimowa panno,
Ciebie tu żegnamy,
Wiosnę powitamy.”
W przedszkolu w tym dniu nie zabrakło tańców przy muzyce, zabaw ze
śpiewem, piosenek o wiośnie, konkursów i innych wiosennych
niespodzianek. Jednym słowem było… bardzo wiosennie.
Aleksandra Porębska

zobacz fotorelacjęPoznajemy różne zawody

Dnia 22 maja dzieci z samorządowego Przedszkola nr 3 wybrały się z wizytą do piekarni. Dzięki uprzejmości Państwa Jurczaków przedszkolaki miały możliwość zobaczyć jak powstaje chleb od momentu wyrabiania ciasta, formowania bochenków, aż do wypiekania. Poza tym obserwowały od kuchni produkcję ich ulubionych ciasteczek, którymi zostały  poczęstowane. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą lekcję.

Aleksandra Porębska

zobacz zdjęcia


Rozwijamy zdolności czytelnicze

Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 3 wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej, podczas której miały okazję zapoznać się z jej wyposażeniem i funkcjonowaniem. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały książki i czasopisma. Pani bibliotekarka przeczytała książkę pt. „Franklin i książka z biblioteki”, której dzieci wysłuchały z ogromnym zainteresowaniem.
Wczesny kontakt z książką odgrywa doniosłą rolę w przygotowaniu dziecka do podjęcia nauki w szkole i w kształtowaniu jego spojrzenia na świat. Dlatego też wizyta w bibliotece była interesującym doświadczeniem dla maluchów, które postanowiły dołączyć  do grona jej czytelników.

Aleksandra Porębska

zobacz zdjęcia


„ W święto rodziny wszyscy dobrze się bawimy”
 
13 czerwca  w ogrodzie przedszkolnym Samorządowego Przedszkola nr3 w Przysusze po raz kolejny odbył się Festyn Rodzinny. Impreza ta jest stałym punktem naszego kalendarza. Tego dnia nie zabrakło również dyrekcji  ZPO.
Uczestników festynu czekało moc atrakcji i dobrej zabawy – między innymi : pokaz wozu strażackiego, przejażdżka bryczką, wesołe konkurencje i zabawy    z rodzicami, loteria fantowa, malowanie twarzy, robienie masek itp. Nie zabrakło stoisk z ciastami i kiełbaskami. Letnia pogoda, rodzinny nastrój i atmosfera czerwcowego pikniku sprawiły, że dzień ten był wyjątkowy zarówno dla dzieci, rodziców, gości jak i pracowników przedszkola.
Dyrekcja, Rada Rodziców i pracownicy naszego przedszkola serdecznie dziękują wszystkim sponsorom, rodzicom, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie festynu.
                                                                                               Aleksandra Porębska
ROK SZKOLNY 2011/2012Pasowanie na przedszkolaka2011/2012

Trzynaścioro dzieci – przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola Nr 3 w Przysusze, zostało przyjętych do społeczności przedszkolnej. Uroczystość złożenia ślubowania i aktu pasowania na przedszkolaka odbyła się 4c listopada.
Dzieci swoją postawą, zachowaniem i umiejętnościami jakie zdobyły uczęszczając do przedszkola udowodniły, że mogą wstąpić do społeczności przedszkolnej. Podczas uroczystości zaprezentowały część artystyczną, przygotowaną pod opieką pań: Zofii Pieszczek i Aleksandry Porębskiej. Następnie, w miłej i podniosłej atmosferze aktu pasowania na przedszkolaka dokonała wicedyrektor  Zespołu Placówek Oświatowych – Bożena Bomba. Panie wychowawczynie zadbały o to, by każdy z pasowanych przedszkolaków otrzymał pamiątkowy dyplom. Na wszystkich czekał też słodki poczęstunek. Natomiast rodzice dzieci przygotowali okolicznościowe upominki oraz kwiaty i serdecznymi słowami podziękowali dyrekcji ZPO i wychowawcom za trud włożony w wychowanie ich dzieci.

Zajęcia otwarte z rodzicami – „Wróżby andrzejkowe”

Dawno, dawno temu, późną jesienią po skończeniu wszelkich prac polowych, gdy dni były coraz krótsze, a wieczory dłuższe następował okres wróżb. Dniem szczególnym był 29 listopada, nazwany Wigilią Św. Andrzeja.

29 listopada w Samorządowym Przedszkolu Nr 3 w Przysusze dzieci wraz z rodzicami brały udział w zajęciach otwartych pod tytułem „wróżby andrzejkowe”. Wspólną zabawę zaczęliśmy tańcem pod tytułem „Walczyk na powitanie”, następnie zaprosiliśmy rodziców do arkuszy papieru z rozpoczętymi zdaniami: „Marzę o…”, „Chciałbym wyjechać w podróż…”. Zadaniem ich było skończyć zdania. Było dużo śmiechu podczas kłucia serca z imionami dziewcząt i chłopców, rzucania grosikiem do miski z wodą. Z ogromnym zaangażowaniem i ciekawością dzieci kręciły butelką, by dowiedzieć się co je czeka w przyszłości oraz losowanie rekwizytów z zaczarowanego worka – dzięki którym mogły dowiedzieć się jaki zawód będą wykonywać w przyszłości. Nie zabrakło również wróżby z butami oraz wspólnych zabaw z rodzicami. Nad całością czuwały wróżki, w role których wcieliły się nauczycielki.Spotkanie z Mikołajem

Ho, ho, ho – ten dźwięk słyszymy jeszcze w uszach. 6.12.2011r. w Samorządowym Przedszkolu Nr 3 w Przysusze odwiedził nas wspaniały gość. Z niecierpliwością i zaciekawieniem dzieci oczekiwały na Mikołaja. Przyszedł do nas z ogromnym workiem prezentów. Dzieci z ochotą, a zarazem z lekkim przeżyciem zaprezentowały Mikołajowi wiersz i piosenkę. Opowiadały  o sobie wiele ciekawych rzeczy, podzieliły się wrażeniami z pobytu w przedszkolu. Punktem kulminacyjnym wizyty oczekiwanego gościa było wręczenie przedszkolakom prezentów

Niecodzienne widowisko Bożonarodzeniowe

15 grudnia w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Przysusze miało miejsce jedne z najważniejszych i niecodziennych wydarzeń kulturalno-artystycznych – Jasełka.
    To tradycja, która ma już kilka lat. Zaczynaliśmy od skromnych spektakli, a w tym roku to był prawdziwe widowisko teatralne z oprawą muzyczną, liczną obsadą aktorską, staranną scenografią i pięknymi kostiumami. Widzowie obejrzeli niecodzienne jasełka przygotowane przez rodziców i dzieci. Publiczność uległa magii przestawionych jasełek. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Wszyscy byli pod wrażeniem takiej formy jasełek, a przede wszystkim znakomitego aktorstwa, jakie zaprezentowali rodzice.
    Po przedstawieniu wszyscy zasiedli do wieczerzy wigilijnej, którą rozpoczęto od przekazania Światełka Betlejemskiego. Składano życzenia, dzielono się opłatkiem, a wspólnie śpiewane kolędy stworzyły uroczysty, świąteczny nastrój. Rodzinna atmosfera udzielała się wszystkim obecnym. Na ich twarzach rysowały się radość i wzruszenie, a wypowiedziane słowa były pełne ciepła i życzliwości. My widzimy tu jeszcze jeden pozytywny aspekt – kilkuletnim dzieciom przekazuje się w ten sposób bożonarodzeniowe tradycje i uczy, że Święta Bożego Narodzenia to nie tylko Mikołaj i prezenty pod choinką.


Żyj babciu nam 100 lat!

Dzień Babci i Dziadka przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Przysusze uczciły w wyjątkowy sposób. Pod opieką swoich pań: Aleksandry Porębskiej i Zofii Pieszczek, przygotowały w prezencie swoim dziadkom niezwykłe widowisko. Na scenie przysuskiego Domu Kultury, 20 stycznia, zatańczyły i zaśpiewały, tak jak potrafią najlepiej.
Gości przybywających na dziecięcy występ witały w drzwiach dobre anioły, częstując wszystkich słodkościami. Uroczystość rozpoczęto najpiękniejszymi słowami uznania dla babć i dziadków oraz życzeniami zdrowia i pociechy z wnuków.
Widowisko rozpoczęły jasełka, w których przygotowanie i wykonanie włączyli się rodzice. Był więc cudny chór kilkulatków ubranych w ludowe stroje, z przejęciem śpiewający kolędy i mamy oraz tatusiowie, odgrywający role postaci jasełkowych. Wśród nich: narrator – Piotr Nowak, Maryja – Jolanta Plaskota, Józef – Michał Madej, kobiety: Małgorzata Płuciennik i Edyta Wójcik, babcia – Katarzyna Sławińska, pasterze – Dorota Czerwińska, Ewa Kieszek i Katarzyna Sikorska, aniołowie – Aneta Olborska


Prawa autorskie © PSP2 Przysucha Wszystkie prawa zastrzeżone.

Opublikowane: 2009-02-25 (18435 odsłon)

[ Wróć ]

Helius theme converted to PHPNuke Platinum by Sean Pirie
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL.
PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Powered by TURBO NUKE PL

Tworzenie strony: 0.06 sekund

:: Helius phpbb2 style by Trushkin.net :: PHP-Nuke theme by www.nukemods.com ::