PSP2 Przysucha  
Na stronie

Wszystkich wejść
Otrzymaliśmy
4899485
odsłon strony od
Dane adresowe
Zespół Placówek
Oświatowych
26-400 Przysucha
ul. Skowyry 41
tel. (048) 675 36 60

W skład
Zespołu Placówek Oświatowych

wchodzą:

Publiczna Szkoła
Podstawowa Nr 2


Samorządowe
Przedszkole Nr 3


kontakt z administratorem:
zpoprzysucha@interia.pl

Szkolne dokumenty


Do pobraniaAktywne Przerwy
Wysłany przez zpo dnia 11-03-2019 o godz. 19:53:25 (0 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
Podczas długich przerw w naszej szkole słyszymy taneczną muzykę. Gdy będziemy podążać za coraz głośniejszymi dźwiękami zobaczymy roztańczonych uczniów na sali gimnastycznej.
Ten ciekawy pomysł zrealizował samorząd uczniowski. Każdego dnia na długiej przerwie wybrane osoby z samorządu uczą nas prostych układów tanecznych, pokazując jak łatwo można ponieść się muzyce.  
Aktywne spędzanie przerwy cieszy się dużym zainteresowaniem w naszej szkole. Tańczy każda grupa wiekowa- i młodsi, i starsi. Wszyscy chętnie integrują się ze sobą, wyładowują stres związany z nauką i przy okazji uczą się czegoś nowego.
Po zakończeniu Wielkiego Postu na pewno wrócimy do wspólnej zabawy w czasie przerw.
Kasia Nowosielska, 8b

 

OGŁOSZENIE
Wysłany przez zpo dnia 10-02-2019 o godz. 15:44:52 (9 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
 

pobierz wniosek>>>
 

pobierz wniosek>>>
Kochanym Babciom i Dziadkom
Wysłany przez zpo dnia 10-02-2019 o godz. 14:45:29 (9 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
 Babciu droga, Dziadziu miły, niech Wam Bozia daje siły.
Dużo zdrowia i uśmiechu,
 niech Wam słońce zawsze świeci pośród wnuków swych i dzieci.

24 stycznia dzieci z Oddziału Przedszkolnego grupa „Kaczuszki”i Oddziału Przedszkolnego „A” z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowały niespodziankę dla swoich babć i dziadków.
Po wzruszającym powitaniu, każda z grup zaprezentowała się w programie artystycznym. Starszaki zatańczyły poloneza i wystąpiły w inscenizacji pt. „Król Dziadek i Królowa Babcia”, natomiast 5-latki zachwyciły swoich bliskich walcem, humorystycznym skeczem na Dzień Babci i Dziadka oraz zabawą taneczną „Ramaya”. Wszystkie dzieci zaśpiewały piosenki i złożyły babciom i dziadkom życzenia „200-stu lat w zdrowiu i szczęściu”. Do życzeń dołączyli się również wychowawcy grup: Zofia Pieszczek i Maria Bomba wraz z obecnym na uroczystości panem dyrektorem Leszkiem Wamilem.
Po części artystycznej zaproszono gości na słodki poczęstunek, przygotowany z pomocą nieocenionych rodziców, oraz do sal, w których kochane wnuczęta wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki.

                                                                       Maria Bomba 

  

Sukces Oli w Konkursie Chemicznym
Wysłany przez zpo dnia 25-01-2019 o godz. 19:52:04 (9 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
 Aleksandra Seta uczennica klasy IIIa gimnazjum w  Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Przysusze zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu chemicznego Mazowieckiego Kuratora Oświaty. 
Zadania konkursowe obejmowały wymagania programowe chemii nie tylko z gimnazjum ale również wybrane zagadnienia na poziomie liceum. 
Gimnazjalistka interesuje się chemią oraz biologią, stąd pomysł, aby wziąć udział w szkolnym etapie konkursu chemicznego, który dał przepustkę do dalszych konkursowych zmagań. Jak sama Ola stwierdza: „Dostanie się do etapu wojewódzkiego stało się dla mnie niemałym wyróżnieniem.  Z pewnością decyzja przystąpienia do podobnego konkursu wiąże się z ciężką pracą i systematycznością. Jednakże uważam, że jeżeli czyjąś pasją jest nauka przedmiotów ścisłych i ktoś pragnie wiązać z tym swoją przyszłość, to już teraz warto spróbować swoich sił.”
Warto dodać, że wcześniejsze poszerzenie swojej wiedzy i poznanie nowych zagadnień niewątpliwie da pozytywny skutek w późniejszej nauce. Olę w przygotowaniach do konkursu do konkursu wspierała pani Anita Kacperska.
Zmagania finałowe odbędą się 18 lutego. Serdecznie gratulujemy Oli i Jej rodzicom. 
Życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki Olu!


Dla Babć i Dziadków w dniu Ich święta
Wysłany przez zpo dnia 25-01-2019 o godz. 19:50:15 (12 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
 

Talenty Dwójki
Wysłany przez zpo dnia 21-01-2019 o godz. 22:25:01 (9 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
 „Talenty Dwójki” – na koncert pod takim tytułem zaproszono mieszkańców Przysuchy 17 stycznia 2019r. do Domu Kultury.  Spotkanie rozpoczął pan dyrektor Leszek Wamil, który przywitał wszystkich zgromadzonych, w tym Burmistrza Gminy i Miasta Tomasza Matlakiewicza wraz z małżonką, panią wizytator Małgorzatę Bochyńską, przewodniczącego Rady Gminy i Miasta Mirosława Pierzchałę oraz panią dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Skrzyńsku Marię Sułecką,  i zaprosił do podziwiania talentów młodszych i starszych uczniów kierowanej przez niego placówki.
Niezwykle licznie przybyła publiczność miała okazję obejrzeć wspaniałe występy uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Przysusze – przedszkolaków z „Bajkowego Przedszkola”, uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 oraz uczniów III klas Gimnazjum. Dzieci i młodzież prezentowali swoje talenty w dziedzinie tańca, śpiewu, gry na instrumentach oraz aktorstwa. Prowadzący koncert – Aleksandra Nocoń i Grzegorz Sułecki - z humorem wprowadzali widzów w poszczególne punkty programu.
Rozpoczęto od brawurowo odtańczonego przez dzieci z oddziału przedszkolnego „Biedronki” Poloneza. Maluchy zachwyciły nie tylko płynnością wykonywanego tańca, ale przede wszystkim widocznym zaangażowaniem emocjonalnym. Występ najmłodszych uzyskał duży aplauz publiczności. Następnie wysłuchano utworów muzycznych wykonanych na pianinie -  „Sonatina Allegro” w interpretacji ucznia klasy 4b Szymona Plaskoty oraz „Niewinność” w wykonaniu uczennicy klasy 5a Anny Dyl.  W czasie koncertu usłyszeliśmy również utwory wykonane na skrzypcach – „Koncert”, który zagrała uczennica klasy IIIa gimnazjum Iwona Plaskota oraz składankę utworów „Taniec Eleny”, „Piraci z Karaibów” i Maxican Hat Dance” wykonaną przez duet skrzypcowy – uczennice klasy 6a Zuzannę Madej i Wiktorię Wojdył. Piękny, liryczny utwór „Wspomnienie” na keybordzie wykonał Piotr Wijatkowski z IIIa klasy gimnazjum, a na gitarze utwór „Magical World” zagrała dla nas Julia Smerdzyńska z klasy 6b. Mogliśmy również  wysłuchać śpiewu naszych utalentowanych uczniów.  Dominowały utwory współczesne – „Pożyczony” w wykonaniu uczennicy klasy 5a Nikoli Stępień, „Wherever You are – 5 seconds of Summer” – zaśpiewane przez uczennice klasy 8a i 8b Zuzannę Jach i Natalię Wojdył, które zagrały w tym utworze również na ukulele oraz „Sweet Dreams” zaśpiewane przez duet uczennic z klasy 8b – Katarzynę Nowosielską i Marię Stępień. Jednak zainteresowania i talenty naszych uczniów są tak szerokie, iż mogliśmy wysłuchać również średniowiecznej ballady angielskiej „Scarborough Fair”, przepięknie  wykonanej przez duet Hanna Stępień (6a) – flet prosty i Maria Stępień (8b) – ukulele i śpiew.  
Między piosenkami, pieśniami i utworami instrumentalnymi, prowadzący Ola i Grzegorz proponowali widowni również  współczesny repertuar taneczny  – dziewczęta z klasy 4a – Amelia Grzegorczyk, Maja Łochowska i Aleksandra Smerdzyńska – wykonały układ taneczny do utworu „Mama” Jonasa Blue. W dalszej części koncertu zobaczyliśmy również taniec Shuffle Dance, Hip-Hop w wykonaniu uczennicy klasy 7 Kingi Dudy, taniec współczesny z elementami gimnastyki artystycznej, który wspaniale wykonała uczennica klasy 7 Lena Madziała oraz taniec nowoczesny do składanki muzycznej w wykonaniu grupy dziewcząt z klas IIIa i IIIb  gimnazjum – Weroniki Balcerak, Julii Chojnackiej, Agnieszki Chylak, Dominiki Góreckiej, Darii Motyl, Aleksandry Nocoń i Dominiki Wrzesień. W czasie koncertu mogliśmy również usłyszeć recytację wiersza z morałem – była to „Ballada o kogucie” w wykonaniu Katarzyny Nowosielskiej.
Z bardzo gorącym przyjęciem publiczności spotkały się proponowane przez wykonawców skecze. Wniosły one do koncertu dużą dawkę humoru i pozwoliły wyeksponować nieprzeciętne talenty aktorskie uczniów. Każdy występ ze swadą zapowiadali prowadzący Ola i Grzegorz. Zobaczyliśmy skecz „Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów klasy 5a i 5b - Katarzyny Głogowskiej, Blanki Rejmer, Filipa Kołodziejczyka i Bartłomieja Tamioły, „Dama w wieży” również prezentowany przez piątoklasistów - Aleksandrę Zabroń, Blankę Rejmer i Jakuba Kieszka – skecze pochodzą z repertuaru kabaretu Potem.  Sporej dawki śmiechu dostarczyli także wykonawcy kabaretowych monologów – Jakub Polak uczeń klasy 8a, który wystąpił w skeczu „Damskie kłopoty z komputerem” i Aleksandra Nocoń uczennica klasy IIIb, która zrewanżowała się skeczem „Kłopoty z opieką nad dzieckiem” – skecze pochodzą z repertuaru kabaretu Hrabi.  O odwiecznym problemie braku zrozumienia pomiędzy kobietami i mężczyznami opowiedzieli nam uczniowie klas IIIa i IIIb gimnazjum - Daria Motyl, Jan Ciesielski i Kornel Nowak w skeczu „Tłumacz języka kobiecego” pochodzącym z repertuaru kabaretu Smile.
W trakcie całego koncertu jeden z uczniów bacznie przyglądał się tańczącym, czasem nawet wchodził im nieco w paradę, by w końcowej części przedstawić nam „Historię tańca”( opartą na programie Ireneusza Krosnego). Ten wymagający niezwykłych umiejętności tanecznych, doskonałego poczucia humoru, a także nieprzeciętnej kondycji występ zaprezentował uczeń klasy IIIa gimnazjum Kornel Nowak. Owacjom nie było końca.
Na zakończenie koncertu autorzy przygotowali niespodziankę – wraz z uczniami na scenę wyszli nauczyciele: Anita Kacperska, Monika Kumor-Niedźwiecka, Ewelina Piecyk, Anna Sosińska, Paulina Wojciechewicz, pan dyrektor Leszek Wamil oraz Krzysztof Kacperski, którzy zaśpiewali piosenkę Marka Grechuty „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”. Uczniom i nauczycielom akompaniowali pan Karol Sionek i pan Dominik Szymczyk.
W przygotowaniu koncertu wzięli udział: Krzysztof Kacperski, Anna Tamioła, Anna Jedlińska, Anna Kozłowska, Karol Sionek, Jarosław Bartos, Dominik Szymczyk, Anna Wamil, Anna Krawczyk i Inga Dubaj.
Serdecznie zapraszamy wszystkich na kolejny koncert w przyszłym roku.WOŚP
Wysłany przez zpo dnia 21-01-2019 o godz. 22:24:13 (9 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
 13 stycznia 2019r. odbył się 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze z Przysuchy również, jak w poprzednich latach, wsparli tę fantastyczną inicjatywę. Na terenie miasta odbyła się kwesta, a w godzinach wieczornych specjalny koncert w Domu Kultury. W akcji, tradycyjnie już, udział brali także uczniowie z PSP nr 2 w Przysusze.


Talenty Dwójki
Wysłany przez zpo dnia 12-01-2019 o godz. 08:36:08 (28 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
ZE WZGLĘDU NA OGŁOSZONĄ ŻAŁOBĘ  NARODOWĄ,

KONCERT ZOSTAŁ PRZENIESIONY

 NA 17 STYCZNIA (CZWARTEK)

NA GODZ. 18.

SERDECZNIE ZAPRASZAMYJasełka Bożonarodzeniowe
Wysłany przez zpo dnia 01-01-2019 o godz. 20:57:56 (17 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
 Każdego roku, przed rozpoczęciem zimowej przerwy świątecznej, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 gromadzą się na wspólnym spotkaniu przy szopce betlejemskiej. Również w tym roku wraz ze swymi wychowawcami i nauczycielami mieli możliwość takiego spotkania i obejrzenia jasełek. Przeżywali je z pewną rodziną, w której dzieci zadawały pytania dotyczące wydarzeń sprzed 2000 lat swojej babci i mamie. Babcia odczytała wnukom historię przyjścia Syna Bożego na świat i wspólnie z mamą wyjaśniały im  jego  ogromne znaczenie dla wszystkich ludzi. Oglądając tegoroczne jasełka uczniowie widzieli jak wiele pozytywnych emocji wywołało narodzenie Jezusa – ludzie okazywali sobie więcej dobroci, a hołd małemu Dzieciątku składali ludzie zwykli – pasterze oraz wielcy – Trzej Mędrcy i Królowie. Całe przedstawienie ubarwione było muzyką – przepięknie zaśpiewanymi pastorałkami i kolędami. Wykonywały je dziewczęta z najstarszych klas szkoły podstawowej, ale również uczniowie z klas młodszych i dzieci z oddziałów przedszkolnych. Usłyszeliśmy też kolędę „Lulajże, Jezuniu” wspaniale odegraną na skrzypcach przez uczennicę klasy 3 gimnazjum - Iwonę Plaskotę.
 Jasełka – przygotowane przez uczniów ze wszystkich oddziałów przedszkolnych, szkoły podstawowej oraz gimnazjum pod opieką pani Doroty Górskiej, pani Beaty Kacprzak, pani Bożeny Prokopczyk oraz pana Karola Sionka-  zostały również zaprezentowane małym gościom z Samorządowego Przedszkola nr 3, którzy z tej okazji odwiedzili naszą szkołę.
Po zakończonym przedstawieniu, przyszedł czas na życzenia. Złożyli je pan dyrektor Leszek Wamil oraz w imieniu Samorządu Uczniowskiego Aleksandra Nocoń. Następnie pan dyrektor wręczył dyplomy klasom, które wzięły udział w corocznym konkursie na świąteczny wystrój sal. Ostatnim akcentem tego wzruszającego przedświątecznego spotkania było wspólne odśpiewanie kolędy „Wśród nocnej ciszy”.


Pomagamy bezdomnym psiakom
Wysłany przez zpo dnia 01-01-2019 o godz. 20:56:08 (16 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
 Brak własnego domu, a przede wszystkim kochającego właściciela jest ogromną traumą dla każdego zwierzęcia. Niestety wielu ludzi nie rozumie tego i porzuca swoje psy lub koty, nie troszcząc się o ich dalszy los. W wielu miastach, także w Przysusze, powstają miejsca, w których takie opuszczone zwierzaki znajdują schronienie i otrzymują podstawową opiekę – dach nad głową, pożywienie i wodę, a także pomoc weterynarza. Jest to bardzo ważne, gdyż chroni zwierzęta przed wypadkami, agresją ludzi lub innych zwierząt, a także przed wygłodzeniem czy wyziębieniem. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, zainspirowani przez uczniów z Samorządu Uczniowskiego, pod koniec grudnia zorganizowali kolejną już w historii szkoły zbiórkę karmy oraz koców dla psów przebywających w przysuskim przytulisku. Zbiórka trwała tydzień i zaangażowali się w nią uczniowie ze wszystkich oddziałów: przedszkolnych, szkoły podstawowej i gimnazjum. Zebraną karmę przekazano pracownikom sprawującym opiekę nad psami w przytulisku. Mamy nadzieję, że przeprowadzona akcja przede wszystkim wpłynie na dzieci i młodzież uświadamiając im jak dużym problemem jest niewłaściwy stosunek do zwierząt, że zwierzę jest istotą żywą i czującą, nie zabawką.  Liczymy również, że wzbudzi w nich ona poczucie odpowiedzialności i w przyszłości wpłynie na zmniejszenie zjawiska bezdomności wśród zwierząt. Po raz kolejny w tej sytuacji bardzo adekwatny staje się cytat ze wspaniałej książki A. de Saint Exupery „Mały Książę” – „Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś.”Mikołajki w szkole
Wysłany przez zpo dnia 01-01-2019 o godz. 20:55:00 (17 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
 ... wkrótceMikołajki w przedszkolu
Wysłany przez zpo dnia 01-01-2019 o godz. 20:54:25 (16 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
 ...wkrótceJarmark Bożonarodzeniowy
Wysłany przez zpo dnia 20-12-2018 o godz. 21:43:52 (15 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
 Nasza szkoła, podobnie jak w ubiegłym roku, brała udział w świątecznym przedsięwzięciu- Jarmarku Bożonarodzeniowym, który odbył się 16 grudnia na placu Kolberga w Przysusze. Uczniowie  na zajęciach w szkole wykonali przepiękne ozdoby, stroiki i karty świąteczne, którymi zachwycili licznie odwiedzających kiermasz i nasze stoisko mieszkańców. Panie z kuchni szkolnej natomiast, częstowały przechodniów smaczną kapustą z grochem i łazankami.
Anna Kozłowska
Andrzejki Przedszkolaków
Wysłany przez zpo dnia 16-12-2018 o godz. 14:28:04 (16 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
 W środę, w przeddzień wigilii św. Andrzeja, kiedy to zwyczajowo wróżą sobie dziewczęta, odbyły się tradycyjne zabawy andrzejkowe w 5 oddziałach przedszkolnych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 i Samorządowego Przedszkola nr 3. Około godz. 10-tej w stołówce placówki zebrały się: Misie, Biedronki, Krasnoludki, Kaczuszki oraz przedszkolaki przygotowujące się do klasy pierwszej. Poszczególne grupy w rytm melodii puszczanych przez przedstawiciela kl. VIII  zaprezentowały się w korowodzie tanecznym. Towarzyszyły im dziewczęta klas VII i VIII przebrane za postacie zwierzęce. Prowadząca zabawę zapoznała przedszkolaków z tradycją i legendą św. Andrzeja i zaproponowała takie zabawy jak wybór klucza w 4 kolorach, z których każdy mówił coś o osobowości wybierającego. Czterech przedstawicieli każdej z grup brało udział we wróżbie, kto pierwszy wyjdzie za mąż bądź się ożeni. Właścicielami butów, które dotarły do drzwi wyjściowych z jadalni jako pierwsze okazali się Karolinka z Biedronek i Alan z 6- latków. Z zamkniętymi oczami kolory losowały też  Panie, ale tym razem były to: szary, brązowy, fioletowy, czarny i biały; oczywiście każdy coś oznaczał, a nawet - jak mówiły Panie- zgadzał się z ich osobowością. Żeby wróżby się spełniły, uczestnicy zabawy poruszając się rytmicznie przy muzyce, wrzucali grosik do tzw. studni. Przedszkolaki losowały też imiona swoich przyszłych wybrańców, jak też zawody, które być może będą wykonywać. Jeszcze jedna konkurencja, którą rozegrały między sobą Panie, polegała na rozsupłaniu 3 węzłów zrobionych na skakankach. Paniom sekundowały dzieci, bijąc ogromne brawa, tym, którym udało się to zrobić. Jedna skakanka nie została rozwiązana, czyli - nie było łatwo. Żeby zachować tradycję,  dzieci z najstarszej grupy lały wosk przez okrągły uchwyt klucza. Zrobiły to już w swojej sali, zachowując środki ostrożności, wosk przecież był ciepły. Zabawa okazała się bardzo radosna i pouczająca, a o to przecież chodzi.


Sukcesy w konkursie plastycznym
Wysłany przez zpo dnia 14-12-2018 o godz. 19:46:58 (16 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
 Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi po raz kolejny potwierdzili  swoje niezwykłe umiejętności plastyczne biorąc udział w konkursie organizowanym przez Muzeum im. O. Kolberga. Konkurs nosił tytuł  „Przysucha w stulecie niepodległości”.  Prace plastyczne wykonane były różnorodnymi technikami przez uczniów okolicznych szkół i rozpatrywane w kilku kategoriach: szkoły podstawowe klasy I-III, IV-VI, VII,VIII i III gimnazjum oraz szkoły średnie. Rozstrzygnięcie i wręczenie dyplomów oraz nagród odbyło się 19 listopada 2018r. Uczniowie naszej szkoły wykazali się ogromną pomysłowością, kreatywnością i talentem. W kategorii klasy IV-VI sp. II miejsce zajęła Zuzanna Madej z klasy VIa, a III miejsce Julia Wróbel również z klasy VIa. W kategorii klasy VII, VIII i gimnazjum Jakub Pawlik z IIIb zdobył I miejsce, a II miejsce Natalia Podsiadła z VII klasy. Gratulujemy. Opiekunkami plastycznymi były A. Kozłowska i M. Kumor- Niedźwiecka.100 Rocznica Odzyskania Niepodległości
Wysłany przez zpo dnia 19-11-2018 o godz. 22:45:27 (23 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
 " Polska – nasza Ojczyzna" – pod takim hasłem 9 listopada  w PSP Nr 2 w Przysusze uczczono 100 – lecie odzyskania niepodległości. Uroczystą akademię rozpoczął dyrektor szkoły Leszek Wamil, zapraszając wszystkich do odśpiewania hymnu narodowego, po czym uczniowie zaprosili zebranych na wyjątkową lekcję patriotyzmu.
W akademii wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum. W swym programie artystycznym odnieśli się do trudnej przeszłości naszej Ojczyzny oraz bohaterskich dróg do wolności, ukazano także współczesne oblicze wolnej już Polski. Niezwykle wzruszająco zabrzmiały wykonane przez uczniów utwory muzyczne - " Dziś idę walczyć, mamo", "Wolność", " Sen o Warszawie" oraz " Jest taki kraj". Młodzi wykonawcy odnieśli się do piękna polskiej przyrody oraz szczególnego elementu w sercu każdego Polaka, jakim jest język polski w przeszłości tak często zwalczany i  zakazywany przez zaborców. Jego piękno pokazali uczniowie klasy 2b w krótkiej inscenizacji wiersza „Chrząszcz” Jana Brzechwy. Uczniowie klasy 1b w biało-czerwonych strojach zatańczyli krakowiaka do piosenki „Płynie Wisła, płynie” zaśpiewanej przez swoich kolegów.
Uroczystość zakończyła się wspólną pamiątkową fotografią wszystkich uczniów oraz nauczycieli.
Równie uroczyście świętowano 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości w budynku szkoły przy ul. Skowyry 41. O godz. 11.11 wspólnie odśpiewano cztery zwrotki hymnu narodowego. Ciekawa scenografia, odświętne stroje i biało – czerwone kotyliony wprowadziły uczestników w podniosły nastrój. Były pieśni patriotyczne, wiersze oraz prezentacja multimedialna wyjaśniająca trudne dzieje naszej Ojczyzny od zaborów aż do odzyskania niepodległości. Nie zabrakło również akcentu tanecznego – poloneza zatańczyły dzieci z grupy przedszkolnej. W uroczystości uczestniczyła pani dyrektor Ewa Kania, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice.
Pasowanie Pierwszoklasistów
Wysłany przez zpo dnia 02-11-2018 o godz. 15:12:55 (24 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
 Rozpoczęcie nauki w szkole to ważny moment w życiu dziecka. Czeka ono na dzień, w którym stanie się prawdziwym uczniem i poprzez pasowanie zostanie włączone do społeczności szkolnej. Taki dzień nadszedł dla pierwszoklasistów PSP nr 2 w Przysusze 26 października w budynku przy ulicy Skowyry i 30 października w budynku przy ulicy Warszawskiej. W tych szczególnych dniach młodym uczniom towarzyszyli rodzice, nauczyciele oraz dyrekcja szkoły. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor Leszek Wamil dokonał uroczystego pasowania, a rodzice wręczyli dzieciom upominki. Wcześniej jednak uczniowie wykazali się zdobytymi dotychczas wiadomościami i umiejętnościami. Śpiewając piosenki i recytując wiersze podkreślili, że szkoła jest wspaniała, a czas nauki płynie szybko. Uroczystości zakończyły się wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

zobacz zdjęciaPasowanie Przedszkolaków
Wysłany przez zpo dnia 02-11-2018 o godz. 15:11:23 (25 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
 W dniu 26 października w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Przysusze odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Głównymi bohaterami była grupa Misiów i kilkoro dzieci z grupy Krasnoludków, którzy zaprezentowali program artystyczny pod okiem wychowawczyń. Po zaśpiewaniu piosenek, wyrecytowaniu wierszy maluchy udowodniły, że zasłużyły na miano prawdziwego przedszkolaka. Nadszedł więc czas pasowania, którego dokonał Pan Dyrektor Leszek Wamil wraz z Panią Wicedyrektor Anitą Kacperską.
W nagrodę za dzielne zachowanie i piękny występ zuchy z przedszkola otrzymały upominki w postaci dyplomów, medali i ,,rożków’’ ze słodyczami. Spotkanie umiliły występy starszych kolegów i koleżanek z grupy Krasnoludków, Biedronek i Kaczuszek. Po części oficjalnej dzieci wraz z rodzicami udały się do sal na słodki poczęstunek.


Dzień Kundelka
Wysłany przez zpo dnia 02-11-2018 o godz. 15:09:24 (29 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
 W związku z Dniem Kundelka przypadającym na 25 października w Bajkowym Przedszkolu zorganizowano kilka atrakcji.
Najpierw dzieci z grupy Biedronki wraz z opiekunką panią Anną Wamil udały się do Przytuliska w Przysusze, aby wesprzeć zabawkami będące tam psy. Następnie gościem w naszym przedszkolu była pani Dominika Zawadzka, miłośniczka psów, wolontariuszka, prowadząca dom tymczasowy dla porzuconych czworonogów Zaciszny Tymczas. Dzieci miały okazję poznać niektóre z nich. Pani Dominika nauczyła również maluchy jak należy się zachować, kiedy spotkamy zwierzę bez opieki.
Na koniec dzieci wzięły udział w zajęciach poświęconych kundelkom. Wysłuchały opowiadania, dowiedziały się jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa pies. Wykonały pracę plastyczną, a także bawiły się przy muzyce związanej z tymże tematem.
Mamy nadzieję, że dzięki propagowaniu tego typu akcji maluchy staną się bardziej wrażliwe na krzywdę słabszej istoty, a w przyszłości będą odpowiedzialnymi dorosłymi, którym los bezdomnych zwierząt nie będzie obojętny.


Dzień Przedszkolaka
Wysłany przez zpo dnia 02-11-2018 o godz. 15:08:07 (24 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
 3 października 2018 roku w Bajkowym Przedszkolu odbył się Dzień Przedszkolaka. Dzieci oraz zebranych gości powitał pan dyrektor Leszek Wamil. Następnie głos zabrał pan bumistrz Adam Pałgan, który zapoznał wszystkim z unijnym projektem, dzięki któremu powstało Bajkowe Przedszkole.
Centralnym punktem święta był występ czterech grup przedszkolnych w wieku od 3 do 5 lat. Maluchy z grup: Biedronki, Misie, Krasnoludki i Kaczuszki zaprezentowały na forum swoje umiejętności wokalne i taneczne.
Po wręczeniu pamiątkowych dyplomów dzieci wraz z rodzicami udały się na słodki poczęstunek. Aby uświetnić ich dzień czekało na nich jeszcze wiele atrakcji, między innymi: zabawy na pompowańcu, malowanie twarzy, fotobudka.
Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał balonik. Mamy nadzieję, iż ten radośnie spędzony czas na długo pozostanie w pamięci naszych milusińskich.


Dzień Edukacji Narodowej
Wysłany przez zpo dnia 16-10-2018 o godz. 23:02:07 (24 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
 12 października 2018r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Skowyry uczcili Dzień Edukacji Narodowej. Akademię przygotowały dzieci z klas I-III oraz dzieci I oddziału przedszkolnego pod kierunkiem pań: Marii Bomby, Barbary Kowalskiej, Marii Balcerak i Małgorzaty Sobczak. W akademii uczestniczyli zaproszeni gości: pan dyrektor Leszek Wamil i pani wicedyrektor Ewa Kania oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych ze swoimi wychowawczyniami. Recytując wiersze i śpiewając piosenki, dzieci podziękowały nauczycielom za trud, troskę i godziny spędzone w szkole. Uczniowie podkreślili, że nie zawsze są aniołkami, że zdarza im się bić, przeszkadzać , lekcji nie odrobić, ale w gruncie rzeczy lubią swoje panie , klasy i szkołę.
Tego samego dnia świętowano Dzień Edukacji Narodowej w budynku przy ul. Warszawskiej. To szczególny dzień, w którym podkreślamy wiodącą rolę nauczycieli w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji. Dyrekcję nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów przywitała piękna dekoracja, na której umieszczony był napis: ,,Za trud, za uśmiech, za serce-DZIĘKUJEMY”.
Akademia miała formę koncertu, podczas którego uczniowie z klas V-VIII prezentowali swoje zdolności aktorskie, wokalne oraz recytatorskie. Wiele ciepłych i miłych  słów popłynęło w kierunku nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.
Na zakończenie Akademii głos zabrał Pan Dyrektor Szkoły Leszek Wamil, który mówił o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Akademię przygotowały panie Edyta Pełka-Pal i Barbara Pawul, zaś oprawę muzyczną pan Karol Sionek.


Rowerem do Kultury
Wysłany przez zpo dnia 10-10-2018 o godz. 22:39:56 (23 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
 „Rowerem do kultury” – pod takim hasłem 2 października odbył się festyn dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zorganizowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu we współpracy z Muzeum im. O.Kolberga w Przysusze  Oddział Muzeum Wsi Radomskiej. W festynie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych z gminy Przysucha.  Program imprezy obejmował konkurs oraz występy artystyczne.
Naszą szkołę w rywalizacji reprezentowały dwie dziesięcioosobowe drużyny, składające się z uczniów klas IV-VIII.  Pierwszym etapem konkursu była wizyta w Muzeum im. Oskara Kolberga, gdzie uczniowie wysłuchali prelekcji dotyczącej rodziny Dembińskich oraz Oskara Kolberga. W budynku muzeum odbyła się także pierwsza z konkurencji – poszukiwanie elementów odblaskowych. Następnie uczniowie, już na rowerach, mieli za zadanie przejechać zgodnie z zasadami ruchu drogowego wyznaczoną trasę. Na trasie wyznaczone były punkty kontrolne, gdzie na każdą drużynę czekały pytania sprawdzające stopień zapamiętania informacji z prelekcji. Ostatnim etapem konkursu był Rowerowy Tor Przeszkód, który pokonać musiała każda z drużyn. W ostatecznym podsumowaniu jedna z drużyn z naszej szkoły zajęła II miejsce, a  druga miejsce IV. Na uczestników konkursu czekały nagrody:  zdobywcy II miejsca otrzymali głośniki Bluetooth, a zdobywcy miejsca IV kaski ochronne. Ponadto, każdy z uczestników festynu otrzymał element odblaskowy, a każda ze szkół rower.
W czasie, gdy zawodnicy rywalizowali, ich koledzy mieli możliwość obejrzenia programów artystycznych nawiązujących do bezpiecznego poruszania się po drodze, przygotowanych przez każdą ze szkół biorących udział w festynie.
Następnie wszyscy uczestniczyli w pokazie akrobacji rowerowych w wykonaniu Piotra Bielaka.


SAMORZĄD UCZNIOWSKI
Wysłany przez zpo dnia 05-10-2018 o godz. 15:11:46 (30 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
 Samorządność uczniowska jest nieodłącznym elementem życia każdej szkoły. Dla uczniów jest okazją wykazania się samodzielnością i pomysłowością w organizowaniu  imprez dla swoich rówieśników oraz do podejmowania różnorodnych inicjatyw szkolnych. Dlatego tak ważnym wydarzeniem były w naszej szkole  wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Kandydatami na to stanowisko byli Aleksandra Nocoń z klasy 3b  i Kornel Nowak z klasy 3a gimnazjum. W wyborach, które odbyły się 28 września 2018r., wzięli udział uczniowie klas 1-8 oraz klas 3 gimnazjum. Frekwencja była bardzo wysoka. Ostatecznie  w rywalizacji  o funkcję przewodniczącego zwyciężyła Aleksandra Nocoń. Kolejnym etapem będzie wyłonienie członków Samorządu. Oli życzymy jak najwięcej dobrych pomysłów oraz owocnej współpracy z kolegami i nauczycielami.


Ogłoszenie - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2
Wysłany przez zpo dnia 26-09-2018 o godz. 21:00:48 (27 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
 

Ogłoszenie - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2
Wysłany przez zpo dnia 15-09-2018 o godz. 21:33:47 (27 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
 

Nowy rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty!
Wysłany przez zpo dnia 11-09-2018 o godz. 23:04:48 (29 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
 Rozpoczął się kolejny rok szkolny 2018/2019. 3 września uroczyście powitali go uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Przysusze – przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 3 i  uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, w tym uczniowie klas III gimnazjalnych. Spotkania rozpoczynające rok szkolny odbyły się w budynkach szkoły przy ulicy Skowyry 41, gdzie uczęszczać będą dzieci sześcioletnie oraz uczniowie klas 1-3  i ulicy Warszawskiej 45, gdzie uczyć się będą dzieci sześcioletnie z  dwóch oddziałów przedszkolnych, uczniowie klasy 1 i 2, klas 4-8 oraz klas III gimnazjalnych, łącznie w 25 oddziałach. Dwa oddziały są oddziałami o profilu sportowym – klasa VIII to klasa o profilu piłki siatkowej dziewcząt i chłopców oraz klasa VI o profilu piłki nożnej dziewcząt i chłopców. Zgromadzonych uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli przywitali pani wicedyrektor Ewa Kania i pan dyrektor Leszek Wamil.  Dyrektorzy przedstawili nowym uczniom – klasom pierwszym oraz czwartym ich nowych wychowawców. Pan dyrektor Leszek Wamil wyraził nadzieję, że wszyscy uczniowie rozpoczynający naukę, poczują się w szkole wspaniale, nawiążą nowe przyjaźnie, a przede wszystkim rozwijać będą swoje talenty i doskonalić umiejętności w różnych dziedzinach. Podkreślił, że cały czas trwają prace nad jak najlepszym wyposażeniem szkoły. Uczniowie rozpoczynający ten rok szkolny uczyć się będą w wyremontowanych, dostosowanych do ich potrzeb salach. Placówka wyposażona została w dwie tablice interaktywne w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Aktywna tablica”, a przedszkolaki korzystać będą z pięknych, kolorowych sal, które przygotowano i wyposażono w ramach projektu „Bajkowe Przedszkole”.
Mamy nadzieję, że ten rok szkolny będzie dla przedszkolaków i uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 wspaniałą przygodą.


OGŁOSZENIE
Wysłany przez zpo dnia 31-08-2018 o godz. 14:52:28 (29 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
 

WITAJCIE WAKACJE!
Wysłany przez zpo dnia 30-06-2018 o godz. 18:32:52 (41 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
 22 czerwca, gromadząc się wraz ze swymi nauczycielami i rodzicami na dziedzińcu szkolnym i sali gimnastycznej, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 (z oddziałami gimnazjalnymi)  w budynkach przy ul. Skowyry 41 i Warszawskiej 45, pożegnali rok szkolny 2017/2018. Był to jak zwykle rok wytężonej pracy, ale też okazja do poszerzenia wiedzy i przeżycia wielu wspaniałych chwil z kolegami. Uczniowie, oprócz uczestnictwa w lekcjach, mogli brać udział w licznych konkursach szkolnych i pozaszkolnych z różnych dziedzin, zawodach sportowych, wyjściach i wyjazdach do kina, teatru oraz na wycieczki klasowe.  Podsumowując ten rok szkolny, pan dyrektor Leszek Wamil bardzo długo wymieniał uczniów, którzy osiągając sukcesy w poszczególnych dziedzinach, są dumą i radością dla szkoły oraz z pewnością dla rodziców. Wśród uczniów PSP nr 2 znalazło się troje wyróżnionych w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Są to: Ida Dubaj z kl. IIIa, Barbara Gołyska z kl. IVa oraz Jakub Polak z kl. VIIa.  Pan dyrektor wręczył również nagrodę „As wśród Klas”, która przyznawana jest za uzyskanie najwyższej średniej ocen, klasie Va. Uczniowie tej klasy osiągnęli średnią 5,01!  Aż 77 uczniów otrzymało z rąk pana dyrektora świadectwa z wyróżnieniem - dwie uczennice Barbara Gołyska z kl.IVa i Katarzyna Głogowska z kl. IVb zasłużyły na szczególne wyróżnienie, uzyskując najwyższą średnią ocen w szkole podstawowej 5,67. Poza tym bardzo wielu uczniów przez cały rok wykazało się wzorowym i bardzo dobrym zachowaniem. Osoby z najwyższymi średnimi oraz wyróżniający się w sporcie otrzymały stypendia naukowe i sportowe. Nagrodzono też uczniów mających 100% frekwencję oraz tych, którzy przeczytali największą ilość książek. Pan dyrektor podkreślił również, że każdy z uczniów pracował na miarę swoich możliwości i każdy z pewnością zasłużył na wypoczynek.
Kończąc  swoje wystąpienie pan dyrektor jeszcze raz podziękował za pracę i wysiłek włożony w naukę  uczniom i nauczycielom oraz  życzył wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.Pożegnianie uczniów klas III gimnazjum
Wysłany przez zpo dnia 23-06-2018 o godz. 18:03:44 (39 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
 W czwartek 21 czerwca 2018 roku w Miejskim Domu Kultury w Przysusze odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie klas III gimnazjum im. Świętego Stanisława Kostki  PSP nr 2 w Przysusze. Na uroczystość przybyli rodzice absolwentów oraz władz samorządowych. Uczniowie odebrali świadectwa i  nagrody książkowe za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe i działalność w samorządzie  uczniowskim. Absolwenci wyróżniający się w nauce otrzymali również stypendia ufundowane przez organ prowadzący – Gminę Miasta Przysucha.
Uczeń klasy III a, Antoni Frasuński za średnią wyników w nauce 5, 72 otrzymał stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Przysucha dla uczniów szczególnie uzdolnionych, które w imieniu burmistrza Tadeusza Tomasika wręczył zastępca burmistrza Adam Pałgan.
Młodzież pożegnała się ze szkołą wzruszającymi przemówieniami, podziękowaniami oraz częścią artystyczną, której mottem były słowa ks. Maksymiliana Kolbego: " Co chwila bądź lepszy". Ten wyjątkowy moment uświetniły również przemówienia Dyrektora Gimnazjum Leszka Wamila, przedstawiciela Rady Rodziców oraz przedstawiciela wychowawców klas trzecich.
Wszystkim absolwentom życzymy sukcesów w kolejnych etapach nauki szkolnej oraz udanych i bezpiecznych wakacji.


Festyn Rodzinny "Dzień postaci z bajek"
Wysłany przez zpo dnia 23-06-2018 o godz. 16:59:01 (63 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
14 czerwca około godziny 16- tej w parku miejskim przy ul. Warszawskiej zawrzało . Rozpoczął się wówczas festyn rodzinny czterech grup przedszkolnych z SP nr 3 i oddziałów PSP nr 2 w Przysusze. Przed muszlą koncertową zgromadzili się najbliżsi przedszkolaków już aktywnych, jak też nowo przyjętych na najbliższy rok przedszkolny. Na maluchy i ich rodziny czekały liczne atrakcje. Ale po kolei.
Festyn rozpoczął się muzyczną prezentacją wszystkich grup, które zaśpiewały dwie piosenki dostosowane do tematyki imprezy: ,, Festyn dzisiaj zaczynamy” i ,,Podróż do krainy bajek”. Następnie rodzice przedszkolaków odegrali baśń pt. Czerwony Kapturek”. Po niej oddział przedszkolny pięciolatków zaśpiewał filmowy przebój, znany z Akademii Pana Kleksa, ,,Witajcie w naszej bajce”. Trzylatki zaprezentowały się w utworze ,, My jesteśmy krasnoludki”. Czterolatki w zabawie muzyczno – ruchowej ,, Kaczuchy”, a najstarsza grupa 6 – latków w ,, Smerfowym hicie”.
Występy dzieci i bajkę nagrodzono ogromnymi brawami. Dzięki wsparciu rodziców i  pozyskaniu licznych sponsorów dzieci mogły bawić się na dmuchanych zjeżdżalniach, które jak zwykle cieszyły się niesamowitą popularnością. Kolejne atrakcje to: domek Baby Jagi, w którym dzieci miały malowane twarze i wykonywano im maski. Był też domek Jasia i Małgosi, w którym panie polonistki czytały dzieciom wybrane przez milusińskich bajki. Kolejne stoiska to galeria zdjęć dwóch grup młodszych i galeria prac grup starszych. Przed festynem zostały ogłoszone dwa konkursy dla przedszkolaków z przedszkola i z oddziałów przedszkolnych. Pierwsi dopiero na festynie mogli zaprezentować wykonany przez mamy strój przedstawiający bajkową postać, a starszaki jeszcze przed nim miały dostarczyć pracę plastyczną o tematyce bajkowej. Oba konkursy oceniała komisja, która wyróżniła 3 prace w każdej kategorii w 4 grupach. Za pierwsze miejsce dzieci otrzymały książkę i misia, za drugie piórnik i czekoladę, za trzecie badminktona i bidona. Ponadto wręczono im i wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursach dyplomy i medale z napisem ,,Dzień postaci z bajek”. Wyróżnione dzieci za konkurs plastyczny z OP ,,A”to Ania Helman, Piotrek Płuciennik i Lena Kalita, z OP ,, B”- Piotrek Siudek, Wojtek Pawlak i Szymon Pokora. Za najoryginalniejszy strój wyróżnienia otrzymały Krasnoludki -Lena Zimnicka, Jan Podbielski i Ania Kacprzak, natomiast Kaczuszki – Ola Żak, Szymon Jaworski i Laura Golus. Oczywiście były też smakołyki. W kawiarence czekały na wszystkich przepyszne ciasta upieczone przez rodziców, kawa i herbata. Były też gofry, naleśniki i ugotowany przez panie kucharki smaczny żurek z kiełbasą i boczkiem. Nie dość na tym, gdyż można się było zaopatrzyć w watę cukrową i popcorn.
Jak zwykle wspierała nas młodzież Z S nr 2 im. Ludwika Skowyry, która przebrała się za bohaterów zwierzęcych, częstowała maluchów cukierkami i malowała im twarze. Jednym ze stoisk była też fotobudka, którą w bajkowy sposób ozdobiła jedna z mam- nauczycielka plastyki. Zdjęcia wykonywała pani anglistka. Dzieci z każdej grupy wraz ze swoimi rodzicami mogły wziąć udział w konkurencji polegającej na rozpoznaniu tytułu baśni po charakterystycznych dla niej rekwizytach.
Ogromna ilość prac wpłynęła na organizowaną po raz pierwszy podczas festynu aukcję. Rodzice dzieci dzieląc się ze wszystkimi swoim talentem i umiejętnościami przygotowali bardzo atrakcyjne prace. Były to min. obrazki z postaciami z bajek, stroiki, torty, kwiaty, maskotki- postaci bajkowe, drzewko zdjęć grupy itd. Licytacja okazała się bardzo ożywiona, a biorący w niej udział nie żałowali złotówek, które zasiliły budżet poszczególnych grup.
Kolejne spotkanie przedszkolnej rodziny można zaliczyć do niezwykle udanego. Oby tak było zawsze.
Wychowawczynie

Helius theme converted to PHPNuke Platinum by Sean Pirie
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL.
PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Powered by TURBO NUKE PL

Tworzenie strony: 0.07 sekund

:: Helius phpbb2 style by Trushkin.net :: PHP-Nuke theme by www.nukemods.com ::